A A+ A++

Udostępnij!

Przebywanie za granicą wiąże się z wieloma zaletami, ale również problemami w sytuacjach, kiedy nad głową zbierają się ciemne chmury.

Przebywanie za granicą wiąże się z wieloma zaletami, ale również problemami w sytuacjach, kiedy nad głową zbierają się ciemne chmury. Bardzo często może dojść do pewnych nieprzyjemności, które w naszym kraju wydają się proste do rozwiązania, natomiast w innych mogą się dłużyć. Poza tym, osoby wyjeżdżające rzadko kiedy znają dobrze przepisy obowiązujące w obranym celu podróży. Jeśli i Ty znajdziesz się w takiej sytuacji, koniecznie skorzystaj z pomocy adwokata, który zna się na prawie europejskim. Może to być adwokat z rodzimego kraju, aby porozumiewanie się z nim było proste i mało kłopotliwe. Sprawdź, w czym może pomóc taki adwokat i kiedy warto zgłosić się po radę!

Jakie usługi może oferować adwokat zajmujący się prawem europejskim?

Adwokat w Europie gwarantuje kompleksową obsługę prawną, od etapu postępowania przedsądowego, po reprezentację w sądzie zagranicznym. Dobry adwokat nastawiony na działanie z rodakami poza krajem potrafi prowadzić rzetelną korespondencję. Może zajmować się tłumaczeniem ważnych dokumentów, jeśli zajdzie taka potrzeba. Adwokat działający na terenie Europy bez większego problemu sprawdzi orzeczenia wydawane na zlecenie towarzystw ubezpieczeniowych. Nie napotyka żadnych przeszkód podczas zdobywania dokumentacji medycznej ze szpitala, ale również dokumentacji pochodzącej z prokuratury czy od policji. Dobre firmy z adwokatami mogą zatrudniać sporą ilość profesjonalistów i znawców tematu. 

Porady związane z pomocą prawną poza krajem

Pomoc prawna poza granicami kraju może przyjmować rozmaite formy. Nie jest to jedynie usługa, na której można polegać podczas starania się o odszkodowanie. Są to sprawy, które dotyczą ubiegania się o spadek po śmierci bliskiej osoby mieszkającej za granicą, arbitraż międzynarodowy, ochrona praw autorskich za granicą, spory korespondencyjne, usługi windykacyjne i wiele więcej. Wszystko zależy od tego, czego Tobie, jako klientowi potrzeba, w jak trudnej i bez wyjścia sytuacji się znalazłeś. Nawet jeśli na stronie internetowej nie ma wymienionej Twojej sprawy, usługi, która mogłaby Ci pomóc, warto się skontaktować z adwokatem w celu uzyskanie informacji w pierwszej ręki. Osobiście ustali, czy jest Ci w stanie pomóc, czy nie.

Radca prawny a adwokat — różnice

Niektóre sprawy wymagają pomocy adwokata, a niektóre wyłącznie radcy prawnego. Czym się różnią obydwa te zawody? Choć historie powstawaniu obydwu tych zawodów są rozbieżne, a przez lata istniało sporo różnic, obecnie między tymi dwoma fachami istnieje jest kluczowa różnica. Chodzi o to, że adwokat nie może wykonywać swojego zawodu w ramach stosunku pracy. Nie spotkany adwokata na etacie w urzędzie, natomiast dla radcy prawnego nie ma żadnych przeszkód czy przeciwwskazań, by jednak wykonywał swoją pracę w ramach stosunku pracy. Jednak w sytuacji, gdy zostanie zatrudniony na umowę o pracę, straci zdolność uczestnictwa w sprawie karnej jako obrońca. To jest główna i niepodważalna różnica pomiędzy tymi zawodami!

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpryskaj tym szyby. Zapomnisz o myciu okien na długo
Następny artykułPanele fotowoltaiczne na miejskich halach sportowych