A A+ A++

“Gazeta Polska Codziennie” przypomina, że o uruchomieniu programu resort kultury poinformował 3 kwietnia w specjalnym komunikacie. “Jak podkreślił, zrealizowanie projektu jest możliwe dzięki wprowadzeniu tarczy antykryzysowej. Program +Kultura w sieci+ przewiduje dofinansowanie artystów, twórców oraz instytucji, które ze względu na trwającą epidemię, a wcześniej stan zagrożenia epidemicznego, nie mogą realizować swojej twórczości artystycznej w dotychczasowej formie” – napisano w gazecie.

W artykule zacytowano wypowiedź ministra kultury Piotra Glińskiego, który ocenił, że: “Odbiorca jest artyście niezbędny. W wielu wymiarach – artystycznym, społecznym, ekonomicznym. Sytuacja, w której się znaleźliśmy, spowodowała, że część artystów została pozbawiona bezpośredniej relacji ze swoją publicznością“.

Gazeta przytacza także słowa dyrektora Narodowego Centrum Kultury Rafała Wiśniewskiego wypowiedziane na antenie radiowej Trójki. Wiśniewski powiedział, że rząd chce stworzyć dla artystów jak najlepsze warunki do tego, by mogli kontynuować swoją działalność. “Ten program stwarza takie możliwości – zachęca tych, którzy nie mogą teraz tworzyć czy szukają przestrzeni do realizowania swych twórczych działań, ale również daje możliwość korzystania z tego odbiorcom, którzy pozostają obecnie w swoich domach” – podał dyrektor NCK.

Bezzwrotne stypendia i inne formy pomocy od SFP dla filmowców na czas epidemii
Bezzwrotne stypendia i inne formy pomocy od SFP dla filmowców na czas epidemii

Zobacz również

“GPC” przypomina, że “inicjatywa składa się z dwóch części: programu stypendialnego ministra kultury i dotacyjnego nadzorowanego przez Narodowe Centrum Kultury“. Jak napisano, “komunikat na temat +Kultury w sieci+ wyjaśnia, że projekt stypendialny ma wspomóc osoby fizyczne, czyli twórców i artystów, a dotacyjny – organizacje pozarządowe oraz instytucje kultury. Nie obejmuje to jednak instytucji narodowych, instytucji prowadzonych lu … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułProblem do rozwiązania
Następny artykułPrzemoc w domach koszmarem dla dzieci. “Telefonów są tysiące”