A A+ A++

Polskie rzeźby w serze ze srebrnym medalem Olimpiady Kulinarnej IKA 2020 w Niemczech. Klasyczny carving to sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach pochodząca z Tajlandii. W tym roku Łukasz Szewczyk, Daniel Bewko oraz Piotr Wasik

z Opola podjęli wyzwanie wykonania małych dzieł sztuki w podlaskich serach Mlekpolu.

Na początku XXI wieku carving stał się oficjalną dyscypliną na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Europy. Mistrzowska drużyna z Opola przy wsparciu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie, która przekazała swoje sery na potrzeby wydarzenia, otrzymała srebrny medal za wspaniałe kompozycje wyrzeźbione w serze. 

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć drużynę marzeń –  Łukasza, Daniela i Piotra. Carving to niezwykła umiejętność ćwiczona latami, tym bardziej cieszy nas, że ich sukces jest związany z najlepszymi serami Mlekpolu. – mówi Dorota Grabowska, Kierownik Marketingu Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol w Grajewie. Srebrny medal to ogromne osiągnięcie, szczególnie że w wydarzeniu wzięli udział najlepsi kucharze z 46 krajów. – dodaje Dorota Grabowska z Mlekpolu.

Sędziowie brali pod uwagę maksymalną równowagę koncepcji i treści, palety kolorów i wysoce artystycznego wykonania wszystkich elementów. Sprzęt do przygotowania rzeźb jest również jednym z kryteriów oceny, stąd jego dobranie było ważnym elementem całości przygotowań drużyny. Olimpiada Kulinarna w Stuttgarcie to cykliczna impreza organizowana przez związek kucharzy niemieckich od 1992 roku.

fot.. Mlekpol

Pod linkiem znajdą Państwo całą galerię zdjęć rzeźb do pobrania:
https://we.tl/t-B8lXAKuYEg

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEgzamin do Policji 2020 – jak wygląda? 3 rodzaje testów
Następny artykułPutin: tandem z Miedwiediewem się nie rozpadł