A A+ A++

„Barometr Rozwoju Miast 2024” oprócz wymiernych wskaźników analizuje również odpowiedzi ponad 8,3 tys. respondentów zamieszkujących badane miasta. Na potrzeby naszego rankingu przyjęto, że klasa średnia to osoby legitymujące się średnim lub wyższym wykształceniem, a jednocześnie posiadające dochód co najmniej 5 tys. zł netto. Na podstawie odpowiedzi tej grupy osób opracowano poniższe zestawienia.

W tym miejscu warto nadmienić, że mimo iż badaniu poddano 20 miast, to w „Barometrze Rozwoju Miast 2024” uwzględniono tylko 19. Uznano, że specyfika Warszawy, jako miasta stołecznego mogłaby zniekształcić wyniki. Na prośbę redakcji „Forbesa” badacze Fundacji Łódź sprawdzili jednak, jak w Rankingu Miast Klasy Średniej wypadałby Warszawa. Informacje o pozycji stolicy znajdują się w dolnym wierszu każdej tabeli.

Czytaj też: Kto jest polską klasą średnią? Wysokość zarobków to za mało. Należy wziąć pod uwagę te cztery wskaźniki

Na początku badacze Fundacji Łódź sprawdzili, które miasta stanowią najbardziej preferowane miejsce do życia, czyli mówiąc inaczej, w którym mieście chcieliby mieszkać przedstawiciele polskiej klasy średniej.

czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStarostwo Powiatowe w Giżycku rozpoczyna akcję dla uczniów przed rokiem szkolnym
Następny artykułGrzegorz Krychowiak ma propozycję ze słynnego klubu, ale jest jeden “haczyk”