A A+ A++

Wczoraj zadebiutował The Riftbreaker od polskiego niezależnego studia Exor. Jest to gra akcji z elementami tower defense oraz RPG, osadzona klimacie sci-fi. Gracz ma za zadanie wzniesienie i rozbudowywanie bazy na nieprzyjaznej planecie, walcząc przy okazji z lokalnymi kosmitami. Debiut produkcji na platformie Steam można uznać za udany – w szczytowym momencie zagrywało się w nią jednocześnie ponad 10 tys. osób (via SteamDB).

Jeśli zaś chodzi o odbiór tytułu, to tutaj również można mówić o sukcesie. Na Steamie gra opatrzona jest notką o „bardzo pozytywnych” recenzjach graczy – aż 92% z 710 wypowiedzi chwali polską produkcję. Nabywcom do gustu przypadło wiele aspektów, m.in. grafika, brak widocznych błędów, ale przede wszystkim to, że The Riftbreaker oferuje wiele aktywności, pośród których, jak mówią recenzenci, „każdy znajdzie coś dla siebie”. Gra często porównywana jest do takich pozycji jak Factorio oraz Dyson Sphere Program.

To połączenie hack‘n’slasha i gry o zarządzaniu zasobami z pewną dozą automatyzmu. Mamy widok od góry, jak w Factorio i DSP, ale bez opcji zbliżania. Produkcja ma wiele, naprawdę wiele do zaoferowania […]. Kupiłem ją za ok. 30 dolarów i jest ona warta tych pieniędzy.

– użytkownik greatplacegood

Jest to bardzo dobrze zrobiona mieszanka RTS-a, izometrycznego shootera i gry eksploracyjnej.

  1. Grafika jest soczysta i bardzo przyjemna dla oka
  2. System budowy bazy jest w rzeczywistości znacznie głębszy, niż się wydaje, choć gra na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie tylko ładnego izometrycznego shootera […].
  3. Środowisko jest piękne i interaktywne. To takie przyjemne, po prostu ścinać roślinność i zbierać z niej biomasę. Nawet jeśli czasami czuję się winny za zniszczenie całej flory i fauny.
  4. Istnieją różne zasoby, drzewka badawcze, ulepszenia, rzeczy do odblokowania, rodzaje broni – mnóstwo atrakcji, aby utrzymać twoje zaangażowanie.
  5. Bardzo zróżnicowane warunki pogodowe. Środowiska również się różnią, każde jest unikalne. Niektóre zjawiska atmosferyczne mogą zniszczyć twoją bazę dość mocno, ale nie chcę ich zdradzać. To była miła niespodzianka.
  6. Walka jest przyjemna i bardzo „mięsista”.

– użytkownik Storoj

Pierwszą rzeczą, którą się tu dostrzega, jest piękno [grafiki – dop. red.]. Potem zaczyna się zgłębiać mechaniki rozgrywki, zastanawiając się, jak skomplikowane będą. A potem orientujesz się, że jest 6:00 rano, i powinieneś był pójść spać wiele godzin temu.

– użytkownik Spicy Hautemeal

The Riftbreaker jest dostępny również poza PC – grę można dostać też na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S, a także w usłudze Xbox Game Pass. Na 2022 rok planowane jest wydanie tytułu na konsole starszej generacji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZainteresowany kartą Radeon RX 6600? Sprawdziliśmy dostępne modele
Następny artykułNASZ NEWS: Naruszenie danych osobowych w miejskiej spółce w Oleśnicy!