Jak wyjaśnia Krzysztof Surma, wiceprezes ds. finansów Tauron Polska Energia regularnie poszukuje atrakcyjnych form finansowania dostępnych na rynku finansowym. – Nie ograniczamy się do jednego rodzaju instrumentu, ale dywersyfikujemy swój portfel dłużny, w celu znalezienia optymalnego miksu zapadalności, kosztu, jak i pojemności dłużnej dla realizacji naszych zamierzeń inwestycyjnych. Poszukujemy finansowań z odpowiednim wyprzedzeniem, co zapewnia gwarancję realizacji podjętych decyzji inwestycyjnych, a także daje szanse na wybór odpowiedniego instrumentu finansowania, dostosowanego do naszych potrzeb przy akceptowalnym poziomie jego kosztu – wyjaśnia wiceprezes.
Kredyt w BGK
Spółka podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego umowę kredytu do kwoty 2 mld zł, z terminem spłaty do 8 lat od momentu udostępnienia środków. Środki mogą być przeznaczone na pokrycie wydatków Grupy Tauron, związanych z finansowaniem lub refinansowaniem inwestycji w obszarze odnawialnych źródeł energii, ale także na rozwój sieci dystrybucyjnych, budowę magazynów energii czy inwestycje w obszarze ciepła, związane z wymianą źródeł, korzystających z paliwa węglowego, na jednostki zeroemisyjne i niskoemisyjne.
Kredyt w chińskim banku
Druga umowa, którą podpisał Tauron z konsorcjum w składzie Powszechna Kasa Oszczędnościowa Bank Polski i Industrial and Commercial Bank of China (Europe) Oddział w Polsce, to umowa kredytu konsorcjalnego na kwotę 900 mln zł. Środki z tego kredytu będą przeznaczone na finansowanie lub refinansowanie wydatków Grupy w obszarze odnawialnych źródeł energii, w tym wydatków związanych z zakupem spółek, realizu … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS