Jest potencjał
O uprawnienia eksportowe na Filipiny ubiegały się w wołowinie 24 zakłady, a w wieprzowinie 28 zakładów. Decyzja o otwarciu filipińskiego rynku daje więc kolejne możliwości rozwoju dla polskiego rolnictwa, bowiem polskie firmy ściśle współpracują z tysiącami polskich rolników hodujących świnie i bydło, uprawiających zboża czy też firmami okołorolnymi.
Czytaj więcej
Oczywiście, aby zaistniały pozytywne zmiany musi rozpocząć się eksport. Polscy producenci obu mięs jednak nie będą mieli wcale łatwego zadania, bo Filipiny należą do atrakcyjnych rynków eksportowych, o które zabiega wiele krajów. Polskie firmy muszą więc pozyskać wiedzę o rynku i konsumentach. Nie mniej rosnący na Filipinach popyt na importowane mięso powinien sprzyjać ich ekspansji na ten rynek.
Mięso liderem eksportu polskiej żywności
Z raportu “Wyniki eksportu produktów rolno-spożywczych z Polski w 2023 r.”, przygotowanego przez Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wynika, że w 2023 roku wartość eksportu ogółem towarów rolno-spożywczych z Polski osiągnęła rekordowe 51,8 mld euro (236 mld zł) i była o 8,1% wyższa niż przed rokiem. Jednocześnie udział eksportu rolno-spożywczego w wartości całego polskiego eksportu zwiększył się z 13,8% w 2022 roku do 14,7% w roku 2023.
Czytaj więcej
Piwo to jeden z polskich hitów eksportowych
Polska to jeden z potentatów w produkcji i eksporcie piwa słodowego. Jesteśmy odpowiednio jego 9. producentem na świecie (i drugim w UE) oraz 14. globalnym eksporterem tego trunku.
W strukturze towarowej polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych dominowało mięso, przetwory mięs … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS