A A+ A++

Polska szkoła programowania podpisała właśnie umowę z wyłącznym franczyzobiorcą w Hiszpanii. Coders Lab, twórca kursów IT, myśli o dalszym rozwoju na skalę globalną.

Coders Lab realizuje swoje plany ekspansji do Hiszpanii. Wyłącznym franczyzobiorcą polskiej szkoły IT w Hiszpanii została firma Oxygen Workspace, właściciel biura coworkingowego w Madrycie. Jej twórca, Jose Antonio Alonso Mayor, tłumaczy, dlaczego zdecydował się poszerzyć biznes poprzez wejście na rynek szkół IT i współpracę z polskim bootcampem.

– Podobnie jak w wielu innych krajach, w Hiszpanii istnieje wielkie zapotrzebowanie na pracowników z umiejętnościami cyfrowymi. Szybki rozwój technologii powoduje, że na rynku brakuje zarówno juniorów, jak i doświadczonych specjalistów. A to właśnie od nich w coraz większej mierze będzie zależeć tempo wzrostu gospodarczego – mówi Jose Antonio Alonso Mayor.

– Postanowiliśmy połączyć nasze siły ze szkołą Coders Lab, ponieważ ma ona bardzo elastyczne portfolio, które można dogodnie dopasować do wymagań rynkowych. Równie ważne było jednak wieloletnie doświadczenie i wsparcie, które jako przyszły franczyzobiorca odczuliśmy już na bardzo wczesnym etapie rozmów – dodaje hiszpański przedsiębiorca.

– Cieszę się, że możemy powitać Oxygen Workspace jako kolejnego partnera w naszej sieci. Hiszpania stanowi dla nas bardzo interesujący rynek. Z jednej strony to rozwinięta gospodarka z wieloma zaawansowanymi gałęziami, z drugiej –  kraj borykający się z wieloma problemami ekonomicznymi, w szczególności dotyczącymi rynku pracy. Stopa bezrobocia przez ostatnią dekadę utrzymywała się tam na dwucyfrowym poziomie, a wśród osób młodych dochodziła nawet do 50 proc. – wskazuje Marcin Tchórzewski.

– Nasze kursy stanowią odpowiedź na potrzeby związane z kształceniem młodych kadr. Wierzę, że z nowym partnerem odniesiemy sukces w Hiszpanii – dodaje prezes i założyciel Coders Lab.

Coders Lab ekspansja oparta na franczyzie

Międzynarodowa ekspansja Coders Lab opiera się na franczyzie. W jej ramach franczyzobiorca odpowiada za działania marketingowe, sprzedaż, organizację kursów oraz ich prowadzenie. Natomiast polska firma zachowuje pełną kontrolę nad produktem i merytoryczną stroną kursów. Szkoła IT ma też swój know-how operacyjny, dzięki któremu franczyzobiorcy łatwiej jest wejść i rozwijać się na rynku bootcampów programistycznych.

Zgodnie z tym, co zapowiadał Marcin Tchórzewski, wśród priorytetowych dla Coders Lab rynków są kraje Europy Środkowej i Zachodniej, ale również … czytaj dalej

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPoznań: Prace konserwacyjne w tunelu na Franowo
Następny artykułBabilon MMA 19. Kevin Szaflarski: Nie jestem zadowolony z trzeciej rundy (POLSAT SPORT). Wideo