Siatkarki reprezentacji Polski prezentują znakomitą formę w tegorocznych turniejach Ligi Narodów. Pierwszy tydzień zmagań zakończyły na samym szczycie tabeli z kompletem zwycięstw. Na swojej drodze pokonały Kanadę, Włochy, Tajlandię, Serbię, Dominikanę oraz Turcję. Pokonanie ostatniego rywala było wyczynem wręcz historycznym. To było pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych od ośmiu lat.

Monika Fedusio najlepszą siatkarką sezonu! “Ten wybór nie był oczywisty”

Polska – Holandia. Kolejny sprawdzian naszych siatkarek. Lavarini ostrzega

Patrząc na tabelę Ligi Narodów siatkarek wydaje się, że nasze zawodniczki nie powinny mieć większych trudnościu w pokonaniu Holenderek. Reprezentantki Polski wygrały wszystkie sześć meczów. Triumfowały w 18 setach i przegrały tylko cztery z nich. Mniejszą liczbą potknięć w czasie spotkań mogą popisać się jedynie Chinki, które przegrały trzy sety, ale mają rozegrane o jedno spotkanie mniej.

DLOKASport

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei Holenderki przeżywają trudny okres. Dotychczas rozegrały pięć meczów i żadnego z nich nie udało im się wygrać. Przegrały kolejno z Niemkami (1:3), Brazylijkami (0:3), Dominikankami (2:3), Chinkami (1:3) i Turczynkami (0:3). Mimo słabego bilansu nie lekceważy ich jednak selekcjoner Biało-Czerwonych, Stefano Lavarini.

– Nawet jeśli do tego momentu mają wiele przegranych, to odniosły je w starciach z najlepszymi zespołami na świecie. Dlatego właśnie piątkowe spotkanie w mojej opinii będzie dla nas bardzo trudne. Mają ciekawy system. Korzystają często z potrójnego bloku. Mają unikalny styl, który w mojej ocenie jest dość niebezpieczny – skwitował krótko trener cytowany przez TVP Sport.

reprezentacja Polski siatkarek

Liga Narodów siatkarek. O której godzinie mecz Polska – Holandia dzisiaj? Gdzie oglądać mecz siatkarek? Kiedy mecz Polski? Transmisja na żywo

Mecz Polska – Holandia siatkarek odbędzie się w piątek 16 czerwca. Uwaga na godzinę, bo spotkanie zostanie rozegrane przed południem. Start przewidziano na godzinę 11:00. Transmisję na żywo tego wydarzenia będzie można obejrzeć w TVP Sport i w serwisie tvpsport.pl. Zapraszamy do Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE, gdzie zostanie przeprowadzona relacja na żywo.