A A+ A++

Grupa Polmlek, a także Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Końskich wydały wspólne oświadczenie dotyczące przyszłości zakładu w Końskich. Właściciele Polmleku deklarują utrzymanie przynajmniej dotychczasowej produkcji, zatrudnienia, a także dostaw od rolników. Oświadczenie w całości, w niezmienionej formie znajdziecie poniżej.

REKLAMA


Oświadczenie Właścicieli Grupy Polmlek Andrzeja Grabowskiego, Jerzego Boruckiego oraz Prezesa OSM Końskie Wiesława Stępnia

REKLAMA

25.03.2023r Rada Nadzorcza Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich po przeanalizowaniu ofert dotyczących przyszłości mleczarni, zdecydowała się jednogłośnie przyjąć propozycję Polmleku. Upoważniając tym samym zarząd Spółdzielni do wydzierżawienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Grupie Polmlek. Konsekwencją umowy dzierżawy ma być zakup majątku spółdzielni przez Polmlek – deklarują właściciele Grupy Polmlek Andrzej Grabowski i Jerzy Borucki, oraz prezes OSM Końskie Wiesław Stępień. Od 1 kwietnia Grupa Polmlek utrzymuje w OSM Końskie codzienną operacyjną działalność. Jako dzierżawca prowadzimy produkcję na niezmienionym poziomie. Polmlek zobowiązał się ponad to przejąć zakład z jego dotychczasowym zatrudnieniem.

Dzierżawa zakładu produkcyjnego jest okresem przejściowym, w drodze do zakupu przez Grupę Polmlek majątku spółdzielni. Zawarcie umowy sprzedaży jest warunkowane m.in. uzyskaniem zgody UOKiK. Do czasu finalizacji i zatwierdzenia umowy, zakład będzie działał na
mocy umowy dzierżawy. Polmlek nie jest upoważniony do podania wartości transakcji. Zarówno Grupa Polmlek, jak i OSM Końskie są podmiotami prywatnymi, kierując się dobrymi praktykami handlowymi – wartości transakcji prywatnych nie ujawnia się. Decydując się na dzierżawę majątku OSM i podjęcie przez Polmlek prowadzenia zakładu właściciele Grupy Polmlek zobowiązali się rozwijać działalność produkcyjną zakładu.

Dotychczas 100% rolników OSM Końskie podpisało aneksy do umów na dostawy mleka do Grupy Polmlek, przyjmując warunki, które swoim dostawcom w całym kraju zapewnia Polmlek. Grupa współpracuje na terenie Polski z ponad 8200 gospodarstwami rolnymi. Jako podmiot z 30 letnim doświadczeniem i ugruntowaną pozycją rynkową, jest stabilnym, przewidywalnym parterem dla polskich rolników, zawierając wieloletnie partnerskie umowy z dostawcami, gwarantując wsparcie i pewność nawet w czasach kryzysu.

Celem Polmleku jest zwiększenie produkcji w zakładzie w Końskich, rozwój mleczarni i podniesienie standardów do wymogów światowych a przede wszystkim dostarczanie na polski i światowe rynki nowoczesnych, konkurencyjnych i bezpiecznych wyrobów mleczarskich. Dzięki innowacyjnym technologiom, elastyczności i szybkiemu podejmowaniu biznesowych decyzji Polmlek z sukcesem rozwija przejęte w minionych latach zakłady.

Bliźniaczy do mleczarni w Końskich zakład Polmleku w Lidzbarku Warmińskim to dziś jedna z najnowocześniejszych firm przetwórstwa mleka w Europie. Tylko w Lidzbarku Polmlek zatrudnia ponad 700 pracowników (cała GRUPA POLMLEK blisko 5000), przerabiając blisko
4 mln litrów mleka i serwatki na dobę. Dynamiczny rozwój jest obecnie udziałem także przejętej przez Grupę Polmlek mleczarni Lacpol w Piotrkowie Kujawskim – niemal identycznego jeszcze kilka lat temu zakładu, jak ten w Końskich. Od czasu przejęcia przez Grupę Polmlek zakład w Piotrkowie podwoił ilość przerabianego mleka, inwestując w ekologiczne źródła energii, nowe linie i nowoczesne metody zarządzania.

Ciężko dziś mówić o gamie produktów, jakie będą wytwarzane w zakładzie w Końskich. Mleczarnia przechodzi audyt. Specjaliści z Grupy Polmlek sprawdzają możliwości produkcyjne. Warto dodać, że Grupa Polmlek jest dziś jednym z największych polskich eksporterów produktów mleczarskich. Wyroby z 14-stu zakładów Polmleku w Polsce i Maroko są sprzedawane do ponad 130 krajów świata. Trafiają na tak wymagające rynki, jak Japonia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wietnam, Malezja. Nasze wyroby eksportujemy także do wszystkich krajów Unii Europejskiej. Przejmowane przez Polmlek firmy są rozwijane tak, by spełniały najwyższe światowe standardy bezpieczeństwa produkcji żywności.

Polmlek dzierżawi a w konsekwencji zamierza kupić zorganizowaną część majątku spółdzielni, nie spółdzielnię. Jej ewentualna likwidacja nie leży w kompetencji Grupy Polmlek. Celem właścicieli Grupy Polmlek jest poprawa rentowności zakładu a strategicznym założeniem Grupy Polmlek jest długofalowy rozwój produkcji i sprzedaży na polskich i światowych rynkach.

Z przedstawionego oświadczenia płyną raczej dobre wieści dla pracowników mleczarni, jak i rolników oddających do niej mleko. Mieszkańców Konecczyzny niepokoić może zdanie dotyczące „gamy produktów” – trudno wywnioskować z niego czy marki takie jak choćby „Mleko Koneckie”, „Masło szlachetne” czy „Masło z Końskich” przetrwają.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułCounter-Strike 2 będzie oferowany z obsługą NVIDIA Reflex – najbardziej skorzystają posiadacze starszych kart GeForce
Następny artykuł“Wyborcza” o “przerwanych rozmowach” między PSL a Polską 2050. Przedstawiciele partii zaprzeczają