UWAGA! Odświeżaj stronę artykułu, aby śledzić aktualizacje!

Polskie piłkarki podejmują Rumunię w Ostrowcu Świętokrzyskim. Podopieczne Niny Patalon rozpoczynają rywalizację o godz. 16.

Polska – Rumunia. Polki grają towarzysko

W pierwszym składzie “Biało-czerwonych” nie zabrakło liderki, Ewy Pajor.

Już na samym początku meczu Rumunki trafiły w poprzeczkę. Polki jednak nie pozostały dłużne. Najpierw bramce rywalek zagroziła Pajor, a potem z podania naszej napastniczki uderzała Weronika Zawistowska.

Ta ostatnia zaliczyła asystę przy bramce strzelonej w 19. minucie przez Natalię Padillę-Bidas, która głową skierowała piłkę do bramki, odbijając ją jeszcze od poprzeczki.

Rumunki chwilę później mogły wyrównać, ale kontrę w ostatniej chwili powstrzymała interwencja polskiej bramkarki.

Kilka minut później Polki podwyższyły prowadzenie. Świetnym zagraniem w pole karne popisała się Wiankowska. Okazało się, że w praktyce przelobowała bramkarkę gości, piłkę jeszcze dobijała Pajor, ale wszystko wskazuje na to, że już wcześniej przekroczyła ona linię i gol został zaliczony Wiankowskiej.

W 39. minucie dobrze dostrzegła koleżankę w polu karnym Wróbel, a Padilla-Bidas mogła już tylko dołożyć stopę do tego podania. Było już 3-0.

Polska – Rumunia 3-0 (3-0)

1-0 Padilla-Bidas 19.

2-0 Wiankowska 28.

3-0 Padilla-Bidas 39.

SS Lazio – AC Monza 1-0. SKRÓT. WIDEO (Eleven Sport)/Eleven Sports/Eleven Sports … czytaj dalej