Od początku derbowego spotkania na parkiecie rządzili prowadzeni przez Sylwestra Walczuka Akademicy, którzy pierwszą kwartę wygrali różnicą dwunastu punktów (14:26). W drugiej obraz gry nie uległ zmianie i mający wyraźną przewagę goście na przerwę schodzili prowadząc 20:46.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Koszykarze GTK poprawili skuteczność i w efekcie w przegranej dwoma punktami (19:21) trzeciej kwarcie podopieczni Grzegorza Podulka byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z rywalem. W ostatniej odsłonie ponownie na parkiecie rządzili zawodnicy AZS-u, którzy pozwalając im zdobyć zaledwie 5 “oczek” kompletnie zdominowali gospodarzy. W efekcie reprezentanci Politechniki Śląskiej wygrali piątkowe spotkanie aż 44:89.

AZS z kompletem zwycięstw i 12 punktami na koncie w dalszym ciągu przewodzi ligowej stawce. GTK z 9 “oczkami” i bilansem trzech wygranych i trzech przegranych jest trzecie.

GTK Gliwice II – KŚ AZS Politechniki Śląskiej 44:89 (20:46)

GTK: Adamczak 11, Radoń 10, Korczyk 8, Maciejak 5, Podulka 5, Tobiasz 3, Mazanek 2, Nowak G., Nowak J., Zapotoczny

AZS: Wąsowicz 17, Błaszczyk 15, Kołcz 11, Kaniewski 9, Grzegorzewski 9, Michalik 8, Kuśmierz 6, Matysiak 6, Rabsztyn 4, Barys 2, Piwowarczyk 2, Wania