A A+ A++

W miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej rozpoczyna się budowa uczelnianego archiwum, które będzie mogło pomieścić 3,5 km akt.

– Każda uczelnia musi mieć archiwum, to obowiązek ustawowy. W nowym budynku będą przechowywane długoterminowo materiały archiwalne, zarówno w postaci tradycyjnej, jak i cyfrowej, oraz dokumenty do właściwej obsługi – wyjaśnia Damian Gębarowski, rzecznik Politechniki Rzeszowskiej.

Uczelniane archiwum Politechniki Rzeszowskiej. Rozpoczęła się budowa

Archiwum powstanie przy ul. Akademickiej 7, z boku budynku Strefy Kultury Studenckiej (dawna stołówka), przed akademikiem Pingwin od strony al. Powstańców Warszawy, w miejscu starych garaży, gdzie do niedawna mieścił się punkt ksero Mazak.

Uczenia rozpoczęła przygotowania do inwestycji dwa lata temu, zlecając opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W ubiegłym roku uzyskała pozwolenie na budowę, a teraz prowadzone są już roboty budowlane, wymieniany jest grunt pod płytę fundamentową. Planowany termin zakończenia inwestycji, która ma kosztować 3,8 mln zł, to 21 września 2021 r.

Politechnika Rzeszowska. 3,5 km tomów akt na 323 m kw.

W budynku, na dwóch kondygnacjach i 323 m kw. powierzchni, znajdą się pomieszczenia administracyjne oraz przeznaczone do przechowywania dokumentów. – Na półkach archiwum będzie miejsce na przechowywanie ponad 3,5 km dokumentów – mówi Marcin Zych, kierownik Archiwum Politechniki Rzeszowskiej.

Budynek ma kształt prostopadłościanu z zadaszeniem akcentującym wejście główne. Stanie na osi północny zachód – południowy wschód. Na dachu zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, energia, którą wyprodukują, zostanie wykorzystana na potrzeby systemów elektrycznych archiwum.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułJest zgoda Komisji Europejskiej w sprawie szczepionek
Następny artykułBiedroń i Diduszko bronią Scheuring-Wielgus