“Bieg górski”został zorganizowany w ubiegłą sobotę w Głuchołazach. Kilka kategorii biegowych zgromadziło na starcie zawodów 60 uczestników. Wśród nich znalazł się sierżant Mateusz Wolnik z komendy w Raciborzu.

W sobotnich zawodach biegowych organizowanych w Głuchołazach na dystansie 15 km najlepszy okazał się policjant Wydziału Konwojowego i Policji Sądowej z Raciborza sierż. Mateusz Wolnik. Na starcie imprezy stawiło się 60 uczestników z terenu całego kraju, którzy rywalizowali w trudnym terenie górskim.

Biegowa pasja Mateusza pozwoliła mu uplasować się na najwyższym stopniu podium w zawodach, w których został także Mistrzem Służb Mundurowych w biegu na 15 kilometrów. Policjant osiągnął imponujący czas 1:03:44 na trudnym terenie, gdzie spore, bo kilkusetmetrowe przewyższenia, były dużym wyzwaniem.

– Koledze serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów, wytrwałości i satysfakcji z realizacji swojej pasji – przekazują koledzy z jednostki.