Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby odnalazł zaginionego mężczyznę. Z informacji, jakie otrzymał wcześniej dyżurny wynikało, że życie i zdrowie mężczyzny może być zagrożone.
Informację o zaistniałej sytuacji policjanci otrzymali 13 czerwca, o godzinie 14.00. O zagrożeniu zawiadomiła mundurowych siostra zaginionego. Mężczyzna opuścił mieszkanie, a następnie wysyłał do niej niepokojące wiadomości. Z ich treści wynikało, że pabianiczanin może targnąć się na swoje życie. Sytuacja była bardzo poważna. Funkcjonariusze natychmiast podjęli stosowne działania. Policjant pabianickiej drogówki mając wiedzę, że na terenie jego jednostki prowadzone są poszukiwania w ciągu niespełna godziny ustalił miejsce przebywania mężczyzny. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji stróża prawa mężczyzna trafił pod opiekę specjalistów, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.
-Służba w policji to ciągła gotowość do podjęcia działania. Udowodnił to pabianicki policjant z wydziału ruchu drogowego – zauważa sierż. szt. Agnieszka Jachimek z pabianickiej KPP. I dodaje: – Bardzo często zdarza się, że osoby planujące popełnić samobójstwo dają wcześniej sygnały ostrzegawcze. Nie należy ignorować takiego cichego wołania o pomoc. Od naszej reakcji może zależeć życie osoby w kryzysie emocjonalnym czy depresji.
Oto wykaz telefonów, gdzie osoby mogą otrzymać specjalistyczne wsparcie i pomoc:
-na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112,
-Telefon Zaufania dla Dorosłych pod numer 116 123,
-Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży pod numer 116 111,
-Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka pod numer 800 12 12 12.
(Źródło: KPP Pabianice, fot. ilustracyjna)
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS