A A+ A++
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje od września 2016 roku. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy naszego powiatu mogą aktywnie informować Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Tylko w pierwszych 3 miesiącach tego roku odnotowaliśmy już 310 zgłoszeń.

We wrześniu 2016 roku w województwie pomorskim uruchomiona została „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego czasu każdy mieszkanie powiatu starogardzkiego może sam zadbać o bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania, reagować na zagrożenia oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Od 1 stycznia 2020 roku do końca marca br. mundurowi ze Starogardu Gdańskiego za pośrednictwem KMZB otrzymali 310 różnego rodzaju zgłoszeń. 196 z nich zostało przez funkcjonariuszy potwierdzone i uwzględnione podczas codziennych służb patrolowych.

W zdecydowanej większości zgłoszenia te dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości (210) oraz nieprawidłowego parkowania (44) oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (17). W zdecydowanej większości zgłoszenia powtarzają się i dotyczą tych samych rejonów. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo  okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.

Obsługa mapy zagrożeń jest intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową pomorskiej policji, na której znajdziemy baner opisany jako Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Po wejściu znajdziemy informacje na temat aplikacji. Należy uważnie przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. W razie potrzeby do działań angażowane są także inne służby.

Aktualnie, w czasie zagrożeń wynikających z pandemii koronawirusa jednym z takich szczególnych zagrożeń jest grupowanie się osób małoletnich. Policja weryfikuje każdy sygnał przekazany za pośrednictwem aplikacji, a w przypadku potwierdzenia eliminuje zagrożenie m.in. zwiększając liczbę patroli. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo w naszym mieście, gminach, powiatach i w naszym całym województwie.

Przypominamy, że aplikacja nie służy do zgłaszania pilnych interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Pamiętajmy również, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiedronka, Żabka, Stokrotka i Spar wchodzą do sieci. Pomysły na e-handel mają różne
Następny artykułTancerze mają sposób na koronawirusa. To “kwarantaniec”