A A+ A++

Policjanci, ratownicy medyczni i lekarze z Oświęcimia uratowali życie mężczyzny, który dokonał samookaleczenia w kryzysie emocjonalnym. Dowiedz się, jak uzyskać pomoc w sytuacjach kryzysowych.

Policjanci Mateusz i Szymon podczas interwencji ratującej życie 51-letniego mężczyzny w kryzysie emocjonalnym w Oświęcimiu.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, wraz z ratownikami medycznymi i lekarzami, uratowali życie 51-letniego mężczyzny, który będąc w kryzysie emocjonalnym, dokonał samookaleczenia.

Szybka Interwencja Policji i Ratowników w Oświęcimiu

W poniedziałek, 26 sierpnia, tuż przed godziną 21, operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez rodzinę mężczyzny, że 51-latek dokonał samookaleczenia i zabarykadował się w jednym z pomieszczeń domu, odmawiając otwarcia drzwi. Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano patrol Policji w składzie: sierżant Mateusz Stybak oraz sierżant Szymon Bachta.

Po przybyciu na miejsce, mundurowi zastali roztrzęsioną 50-letnią kobietę, która wskazała kuchnię, gdzie miał znajdować się jej były mąż. Mundurowi wyważyli drzwi i natychmiast zauważyli masywny krwotok u mężczyzny. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do tamowania krwotoku i monitorowali stan 51-latka do czasu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. Ranny mężczyzna został przekazany pod opiekę ratowników medycznych i przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

Samookaleczenie w Kryzysie Emocjonalnym: Jak Doszło do Zdarzenia?

Jak wynika z relacji rodziny, 51-letni mężczyzna znajdował się w poważnym kryzysie emocjonalnym, co doprowadziło go do desperackiego czynu. Na szczęście szybka reakcja rodziny, policji i służb medycznych uratowała jego życie. Obecnie przebywa on w szpitalu, gdzie przechodzi rekonwalescencję po operacji.

Pomoc i Wsparcie w Kryzysie: Gdzie Szukać Pomocy?

Kryzysy emocjonalne mogą zdarzyć się każdemu, niezależnie od wieku czy sytuacji życiowej. Ważne jest, aby w takich momentach nie pozostawać samemu i szukać pomocy. Na terenie każdego powiatu w Polsce dostępne są różne instytucje, które oferują wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Należą do nich powiatowe centra pomocy rodzinie, ośrodki interwencji kryzysowej, ośrodki pomocy społecznej oraz poradnie psychologiczne.

Telefony Zaufania i Wsparcie dla Osób w Kryzysie Psychologicznym

Osoby potrzebujące wsparcia mogą skorzystać z Antydepresyjnego Telefonu Zaufania Fundacji ITAKA, dzwoniąc pod numer 22 484 88 01. Dodatkowo, pomoc oferuje Centrum wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego, dostępne pod bezpłatnym numerem 800 70 2222. Więcej informacji o dostępnych formach wsparcia można znaleźć na stronach internetowych Stop Depresji oraz Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułŁatka poprawiająca wydajność Ryzenów 9000 dostępna już dla Windowsa 11 23H2. Na aktualizacji zyskują też procesory Zen 4 i Zen 3
Następny artykułŁukaszenkę namawiano, by zdradził Putina? „Plujcie na tę Rosję”