Do 28 lutego kętrzyńscy policjanci udzielać będą informacji prawnych oraz praktycznych porad dotyczących praw, które przysługują osobom pokrzywdzonym przestępstwem. W piątek, 21 lutego, rozpoczął się bowiem Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.
Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to idea, która powstała w 2000 roku, Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Podczas TPOP różne podmioty angażują się w działania na rzecz pomocy ofiarom. Wiodącą rolę w tym przedsięwzięciu pełni Ministerstwo Sprawiedliwości oraz podległe mu jednostki – sądy i prokuratury. W działania włączają się również kętrzyńscy policjanci, którzy w godzinach urzędowania będą udzielać informacji prawnych i praktycznych porad dotyczących praw przysługujących osobom pokrzywdzonym przestępstwem.
– Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw to czas, w którym chcemy namówić ofiary, aby nie bały się zgłaszać po pomoc. To okazja do wskazania im drogi w walce o swoje prawa – czytamy w komunikacie wydanym przez Komendę Powiatową Policji w Kętrzynie.
Akcja ma przede wszystkim charakter edukacyjny, a jednym z jej podstawowych celów ma być uświadomienie i poinformowanie społeczeństwa o uprawnieniach, które w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym, jak również przypomnienie, że w tej trudnej dla siebie sytuacji nie są sami.
Dyżury w ramach TPOP (21-28 lutego)
Naczelnik Wydziału Kryminalnego podinsp. Urszula Frankiewicz-Linkiel, tel. 89 752 92 32, pok. 200
Zastępca naczelnika Wydziału Kryminalnego podkom. Kamila Sobiech, tel. 89 752 92, pok. 203
Specjalista Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie asp.szt. Monika Danielak, tel. 89 752 92 16, pok. 22
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS