A A+ A++

Sezon rowerowy w pełni, a wraz z nim na ulicach pojawiają się policjanci na rowerach, którzy dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Ich obecność można dostrzec zarówno w centrum miasta, jak i na terenach rekreacyjnych.

  1. Policjanci patrolują miasto na rowerach.
  2. Poruszają się po deptakach, parkach i skwerach.
  3. Monitorują zachowania rowerzystów i pieszych.
  4. Sprawnie docierają do miejsc niedostępnych dla radiowozów.

Od kilku dni można zauważyć funkcjonariuszy na rowerach, którzy patrolują zarówno centrum miasta, jak i obszary rekreacyjne. Dzięki jednośladom, policjanci mogą szybko i sprawnie dotrzeć do miejsc, gdzie radiowóz nie ma dostępu, takich jak alejki parkowe czy ścieżki leśne.

W Zielonej Górze patrole rowerowe to już tradycja, obecna od ponad 15 lat. W tym czasie mieszkańcy przywykli do widoku policjantów poruszających się na specjalnie wyposażonych i oznakowanych rowerach. Podobne patrole można spotkać również w Sulechowie, gdzie policjanci od kilku lat korzystają z dwóch jednośladów.

Zielona Góra jest miastem przyjaznym rowerzystom, a od kilku lat mogą oni poruszać się także po deptaku. Niemniej jednak, deptak służy głównie pieszym, a spacerujące tam rodziny z dziećmi wymagają szczególnej uwagi ze strony rowerzystów. Policjanci na rowerach monitorują te miejsca, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom przestrzeni publicznej.

Pełniąc służbę na rowerach, funkcjonariusze zwracają uwagę na wykroczenia porządkowe, takie jak spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Na polecenie dyżurnego podejmują interwencje, a także wspierają inne patrole. Ważnym aspektem ich pracy jest prewencja i dbanie o porządek w mieście.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyja zarówno rowerzystom, jak i pieszym, co zwiększa ruch na deptakach i skwerach. Zielonogórscy policjanci przesiadają się z radiowozów na rowery, aby lepiej monitorować sytuację w centrum miasta i okolicznych parkach. Dzięki temu mogą szybciej i sprawniej reagować na zgłoszenia i interweniować w miejscach trudnodostępnych dla samochodów.

Patrole rowerowe są nie tylko skuteczne, ale również budują zaufanie mieszkańców. Funkcjonariusze są bardziej widoczni i dostępni, co sprzyja bezpośredniemu kontaktowi z obywatelami. Tego rodzaju inicjatywy pokazują, że policja dostosowuje swoje działania do potrzeb społeczności, dbając o jej bezpieczeństwo w każdy możliwy sposób.

Źródło: Policja Zielona Góra

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNFZ w Bydgoszczy ma nową szefową. Dyrektor Agnieszka Bańkowska rozpoczyna urzędowanie
Następny artykuł„Wracam do domu, chcę żyć”. Marek Kubala po 23 latach samotnej walki wygrał od państwa miliony za zniszczenie firmy