W Bytomiu odbyły się VI Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. Wystartowało w nich 204 biegaczy – mundurowych i cywili. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano puchary, dyplomy i nagrody. Zabrzańscy policjanci w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie 7 miejsce.

Bieg rozpoczął się w minioną środę o godz. 11:30. Wystartowało 204 biegaczy, w tym 162 funkcjonariuszy i emerytów reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego oraz 42 cywilów. W biegu wziął udział syn poległego policjanta – Marek Sienicki oraz Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak, Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Michał Sokołowski, a także przedstawiciele władz miasta Bytomia zastępca prezydenta Adam Fras i prezydent miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.
Drużynowo wygrali zawodnicy reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. Zabrzańscy policjanci zajęli wysokie 7 miejsce.

Zabrzańska komenda reprezentowana była przez asp. sztab. Jordana Kowalczyka, st. asp. Izabele Herdzik, asp. Andrzeja Spiechowicza, asp. Michała Puchałę, asp. Sebastiana Kościelnego i mł. asp. Adama Strzodke. Gratulujemy ukończenia biegu i życzymy powodzenia podczas kolejnych zawodów.

Trasa dla kobiet i mężczyzn wynosiła około 8,5 kilometra, poprowadzona została drogami gruntowymi Miechowickiej Ostoi Leśnej. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody. Dla każdego, kto ukończył bieg, przewidziano pamiątkowy medal. Nagrody wręczali: Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach inspektor Mariusz Krzystyniak, Komendant Miejski Policji w Bytomiu inspektor Andrzej Brzozowski oraz prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.