A A+ A++

Temperatura powietrza ostatnio już nie jest tak przyjemna jak w ostatnim czasie, a w nocy spadała poniżej 0 stopni Celsjusza. Warunki takie mogą utrzymywać się już po zmroku praktycznie codziennie. Stwarza to potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych i bezradnych życiowo. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Nie bądźmy obojętni. Okażmy swoją pomoc.

Przed nami okres niskich temperatur, dlatego musimy dbać o siebie wzajemnie i wykazywać się empatią większą niż zwykle.

Świdniccy policjanci w okresie jesienno-zimowym gdy temperatury na dworze spadają, każdego dnia monitorują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy czyli osoby bezdomne, starsze i te będące pod wpływem alkoholu, a narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Świdniccy funkcjonariusze apelują, aby w każdym przypadku gdy widzimy osobę zagrożoną wychłodzeniem nie przejść obojętnie, a koniecznie reagować! Bardzo często bywa tak, że to właśnie szybka reakcja i powiadomienie służb może uratować czyjeś życie.

Podczas udzielania pomocy, zawsze też pamiętajmy o środkach bezpieczeństwa także tych związanych ze stanem epidemii. Zasłaniajmy usta, zachowajmy dystans, a w przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu załóżmy rękawiczki jednorazowe.

Przypominamy, że korzystając z aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, możemy sygnalizować problemy osób bezdomnych i wspomóc działania służb i instytucji, które na co dzień pomagają takim osobom. KMZB w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Bezdomność”, która pozwala użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Apelujemy by wykorzystywać możliwości jakie daje nam KMZB i jeśli jest to możliwe dodawać opis, bo to ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących.

Pamiętajmy, informacje wymagające natychmiastowego działania przekazujemy dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Nasza reakcja ma znaczenie, a jeden telefon może uratować komuś życie.Pamiętaj. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Każdemu należy się pomoc.

Oficer Prasowy KPP Świdnica
mł. asp. Magdalena Ząbek

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Świdnica: Zadbajmy o siebie i innych – to nasz wspólny cel w walce z pandemią. Pamiętajmy, to od odpowiedzialności nas wszystkich zależy, w jakim tempie będzie następować transmisja choroby.
Następny artykułBiblioteka Wejherowo: Zapraszamy do udziału w…