A A+ A++

Tragedie ludzkie są często konsekwencją niewiedzy bądź bagatelizowania obowiązujących przepisów. Sposoby na uniknięcie zatrucia tlenkiem węgla są bardzo proste. Wystarczy, że poznamy podstawowe zasady bezpieczeństwa i będziemy pamiętać o ich przestrzeganiu. Zróbmy wszystko, aby w tym roku właściwie zabezpieczyć siebie i swoich bliskich przed tym cichym zabójcą.

Nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie jest drażniący i w ogóle sprawia wrażenie, że go nie ma. Jednak pozory mylą! W odpowiednim stężeniu potrafi uśpić, a następnie zabić ofiarę w niespełna 20 minut. Tlenek węgla, bo o nim mowa, jest groźnym gazem, z którym stykamy się na co dzień. Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, umiera ponad sto osób, a blisko dwa tysiące ulega podtruciu. W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem. W wielu przypadkach do zatruć czadem dochodzi w łazienkach.

Najprostszym sposobem jest montaż czujników, które poinformują nas o niebezpiecznym czadzie. Warto zainwestować w takie urządzenie, bo przecież w grę wchodzi nasze życie oraz osób nam bliskich.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowiat Zgierz: Pracownicy DPSów szczepią się przeciwko koronawirusowi
Następny artykułPlamy starcze ‒ przyczyny, objawy i leczenie plam starczych