A A+ A++

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to aplikacja dla każdego, kto chce podzielić się z Policją swoimi spostrzeżeniami na temat zagrożeń występujących w jego miejscu przebywania. To również mobilne narzędzie, dzięki któremu możemy pomóc osobom bezdomnym, szczególnie w okresie zimowym. Sama obsługa aplikacji jest intuicyjna i prosta, a dzięki zgłoszeniu możemy uratować komuś życie. Każde zgłoszenie jest szczegółowo sprawdzane i weryfikowane przez policjantów.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest mobilnym narzędziem, które funkcjonuje już od 7 lat. Funkcjonowanie aplikacji ma realny wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa. Spore grono obywateli, już od dawna komunikuje się z Policją właśnie za pośrednictwem KMZB. Zachęcamy również osoby, dla których aplikacja jest nowością, ale chciałyby realnie wpływać na stan bezpieczeństwa, do skorzystania z jej funkcjonalności. Po wpisaniu w dowolną wyszukiwarkę hasła: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, cały proces jej obsługi dzieje się niemal automatycznie i bardzo intuicyjnie – przekonaj się o tym sam! Co ważne, dzięki aplikacji możemy również pomagać. Pamiętajmy, że w katalogu dostępnych zagrożeń prócz tych, które dotykają nas bezpośrednio, są również takie, które mogą mieć wpływ na zdrowie i życie innych osób. Wśród tych zagrożeń wyróżnić można kategorię „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Znacznik ten staje się szczególnie ważny w okresie zimowym, gdy temperatury spadają poniżej zera. Ty zgłaszasz, a my reagujemy. Używając Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, prosimy o skorzystanie z wszelkich dostępnych funkcjonalności, w tym szczególnie z możliwości dodania opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji być może uratuje komuś życie.

Twoje zgłoszenie może uratować komuś życie. Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji dotyczących przebywania osób bezdomnych, które wymagają pomocy. W przypadku pilnych interwencji prosimy o zgłaszanie ich za pośrednictwem numeru alarmowego 112 lub bezpośrednich numerów jednostek miejscowych.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPolicja Ruda Śląska: Przypominamy o obowiązku usuwania zalegającego śniegu i lodu
Następny artykułPolska ma nowy rząd. Donald Tusk premierem wybranym przez Sejm RP