W 2022 roku, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu pruszkowskiego zgłosili 1663 zagrożenia. Najczęściej zgłaszane były przypadki przekraczania dozwolonej prędkości, nieprawidłowego parkowania oraz spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Policjanci potwierdzili 787 zagrożeń. Pamiętaj – Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim miejscu zamieszkania!
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym.
W ubiegłym roku mieszkańcy powiatu pruszkowskiego zgłosili 1663 zagrożeń. Na mapie najczęściej znajdowały się:
- przekraczanie dozwolonej prędkości – 608 zgłoszeń
- spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym – 382 zgłoszenia
- nieprawidłowe parkowanie – 298 zgłoszeń
- grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 35 zgłoszeń
Funkcjonariusze potwierdzili łącznie 787 zagrożeń.
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w swojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafia do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!
Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.
kom. Karolina Kańka
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS