A A+ A++

Wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu szydłowieckiego zgłaszają zagrożenia występujące w ich miejscu zamieszkania. Jednym z nich była informacja o uszkodzeniu ogrodzenia pojazdem, który oddalił się z miejsca zdarzenia. W wyniku podjętych działań dzielnicowy ustalił i dotarł do sprawcy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, to narzędzie pozwalające w prosty sposób poinformować policjantów o niepokojących sytuacjach czy przypadkach łamania prawa. To właśnie dzięki zgłoszeniu dokonanym za pośrednictwem aplikacji udało się ustalić sprawcę uszkodzenia ogrodzenia przy jednej z posesji na terenie Szydłowca. Zgłoszenie naniesione na KMZB zostało przydzielone do weryfikacji dzielnicowemu, który ustalił i dotarł do kierującego audi. 18-latek jadąc samochodem nie zachował należytej ostrożności, uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na terenie Szydłowca i odjechał z miejsca zdarzenia. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym.

Sytuacja ta pokazała, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sprawdza się jako narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy mają większy wpływ na bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

Żeby dokonać zgłoszenia wystarczy nam komputer bądź telefon z dostępem do internetu. Po uruchomieniu bezpłatnej aplikacji należy wybrać rodzaj zagrożenia, które chcemy zgłosić i miejsce występowania tego zagrożenia. Można dodatkowo wprowadzić datę, opis zagrożenia, dzień tygodnia i porę dnia, a także załączyć plik o pojemności do 5 megabajtów, np. zdjęcie.

Wystarczy już tylko kliknąć „zgłoś”. Zgłoszenie jest odbierane przez koordynatora i przekazywane do weryfikacji policjantom z różnych komórek. Czy zgłoszenie zostało już zweryfikowane i z jakim skutkiem poznamy po kolorze, który przyjmie nasze zgłoszenie. Każde nowe zgłoszenie oznaczone jest kolorem zielonym. Gdy zlecone zostanie do weryfikacji, wówczas zmieni kolor na żółty. Po weryfikacji może przyjąć kolor szary co oznacza, że zgłoszenie nie potwierdziło się, bądź kolor czerwony, co oznacza że informacja została potwierdzona, a policjanci podejmą czynności by wyeliminować występowanie zagrożenia w danym miejscu.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

mł. asp. Marlena Skórkiewicz

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł“Le Figaro” próbuje bronić polityki Macrona względem Rosji
Następny artykułPolicja Płock: „Bezpieczna kąpiel” w Radomiu. Przypominamy, jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą