Z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony karczewian mieszkających na Osiedlu „Ługi” spotkała się wczorajsza debata społeczna zorganizowana przez miejscowy komisariat dla mieszkańców oraz seniorów. Głównym tematem debaty było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mieszkańcy postulowali do administracji osiedla oraz przedstawiciela burmistrza o podjęcie działań mających na celu stworzenie odpowiedniej organizacji ruchu, monitoring, a do policjantów o wsparcie w zakresie patrolowania miejsc zagrożonych. Komendant komisariatu w Karczewie zapewniał o podejmowaniu działań prewencyjnych, zachęcając mieszkańców do korzystania z „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Troska o bezpieczeństwo mieszkańców, wysłuchanie wszystkich opinii, postulatów i wniosków, tak wygląda specyfika każdej debaty społecznej. Niezwykle ceniona przez policjantów jest aktywność uczestniczących w takim spotkaniu mieszkańców, którzy swoi sugestiami mają możliwość podzielenia się nie tylko z przedstawicielami Policji, ale również z zaproszonymi samorządowcami oraz przedstawicielami różnych podmiotów publicznych.
W Karczewie, w Klubie Osiedlowym „Grota” odbyła się w wczoraj w godzinach popołudniowych kolejna debata z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. W debacie wziął udział Komendant Komisariatu Policji w Karczewie podinspektor Paweł Glinka, dzielnicowy aspirant sztabowy Piotr Garwoliński, kierownika ogniwa II otwockiej drogówki aspirant sztabowy Mariusz Guba, Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich, Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Piotr Kwiatkowski, Cezary Knypek administrator osiedla oraz przewodniczący rady osiedla Artur Sierański.
Na debatę przybyli mieszkańcy oraz seniorzy zrzeszeni w lokalnym klubie. Moderatorem i prowadzącym dyskusję był nadkomisarz Daniel Niezdropa.
Karczewska debaty obfitowała w wiele tematów, jednak większość z nich dotyczyła wprowadzenia na osiedlu rozwiązań, które w opinii mieszkańców mogłyby mieć wpływ na poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych. Mieszkańcy złożyli postulat o budowę sieci monitoringu oraz dalsze działania spółdzielni mające na celu porządkowanie roślinności i oczyszczanie terenu dla poprawy widoczności.
Działania lokalnego samorządy omawiał Piotr Kwiatkowski, zapewniając, że miasto dokładnie przyjrzy się organizacji ruchu na osiedlu i będzie szukać właściwych rozwiązań. Przychylny głosom mieszkańców był również przedstawiciel spółdzielni, który zapewniał że wszystkie wnioski oraz postulaty przekaże właściwym władzom spółdzielni.
Działania Policji na terenie osiedla omówił natomiast podinspektor Paweł Glinka. Zapewnił o zaangażowaniu Policji w poprawę bezpieczeństwa, specjalnych patrolach z psem służbowym oraz kontrolach prewencyjnych w miejscach, które mieszkańcu wskazują jako zagrożone.
Podczas debaty policjanci zachęcali mieszkańców do korzystania z dostępnych narzędzi oraz aplikacji informatycznych, mających usprawniać kontakt z Policją tj. aplikacja „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”.
Cel debaty został zrealizowany. Policjanci pokazali jak ważne jest dla nich dobro mieszkańców i zapewnili o realizacji postulatów dotyczących działań Policji na Osiedlu „Ługi”.
Serdecznie dziękujemy dyrekcji Klubu Osiedlowego „Grota” za nieocenioną pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również wszystkim zainteresowanym mieszkańcom za przybycie i aktywność w dyskusji.
Tekst: nadkom. Daniel Niezdropa
Foto: nadkom. Daniel Niezdropa
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS