A A+ A++

Ostrołęccy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce, aby podsumować konkurs plastyczny dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkanie było doskonałą okazją do rozmowy z uczniami na tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa. W działaniach udział wziął przyjaciel wszystkich dzieci KOMISARZ KURPIK.

Dziś w Szkole Podstawowej nr 10 w Ostrołęce miało miejsce podsumowanie konkursu „Bezpieczna droga do szkoły”. Oprócz dyrekcji, pedagogów i uczniów w uroczystości udział wzięli także ostrołęccy profilaktycy z ostrołęckiej komendy, którzy niemal codziennie w placówkach oświatowych na terenie naszego miasta i powiatu prowadzą z dziećmi w różnym wielu spotkania profilaktyczne. Na podkreślenie zasługuje bardzo wysoki poziom prac plastycznych WSZYSTKICH dzieci, które brały udział w konkursie.

Podsumowanie konkursu było również doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz bezpiecznego spędzania czasu poza szkołą. Poruszono tematy także dotyczące, m.in. kontaktów z osobami obcymi.

W akcji uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli KOMISARZ KURPIK, z którym niemal każde dziecko chciało zrobić sobie zdjęcie oraz przybić mu „piątkę”.

Podczas spotkania dzieci obejrzały także film profilaktyczny “Bezpieczna droga do szkoły” zrealizowany przez ostrołęcckich policjantów dotyczacy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dziękujemy dyrekcji, pedagogom i przede wszystkim uczniom Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce za zorganizowanie konkursu, który bez wątpienia uczy bezpieczeństwa „na drodze”.

kom. Tomasz Żerański
KMP Ostrołęka

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułUM Suwałki: Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla seniorów i dzieci
Następny artykułCzarne dziury – pierwszy wykład z cyklu „Wszechświat znany i nieznany” na UMCS