A A+ A++

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli policji, kampanii informacyjnych czy tragicznych doniesień medialnych wciąż po drogach publicznych jeżdżą kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu i nie zważają na konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policjanci zatrzymali kilku  takich nieodpowiedzialnych kierowców, w tym kierowców którzy prowadzili auta pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych lub decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 27 listopada w Kluczach na ulicy Sosnowej,  policjanci zatrzymali kierowcę skody, który prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że  kierowca skody miał ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna prowadził skodę pomimo decyzji starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.  29 listopada w Wolbromiu zatrzymano natomiast 38-latka, który kierował skodą mając 1,4 promila alkoholu w organizmie. On również nie stosował się do decyzji starosty o cofnięciu uprawnienia. Tego samego dnia w Wolbromiu zatrzymano do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna prowadził auto pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które przewidziano karę do 2 lat pozbawienia. Za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Za  niestosowanie się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, przewidziano  karę do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca nie uniknie kary za kolejne prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Odpowie za przestępstwo, które jest zagrożone grzywną wymierzoną w stawkach dziennych uzależnioną od dochodu lub karą ograniczenia wolności, lub karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. zł. do 60 tys. zł.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBarbados zdetronizował Elżbietę II. Stał się republiką
Następny artykułPolicja Lublin: Napadli na przechodnia, bo nie spodobała im się kurtka