A A+ A++

Lubuscy policjanci rozpoczynają działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na drogach podczas długiego weekendu. Od środy do niedzieli (2-6 czerwca) na drogach pojawi się więcej policyjnych patroli, aby każdy kto zdecyduje się wolne dni spędzić z dala od domu czuł się na lubuskich drogach bezpiecznie. Mundurowi służyć będą wszelką pomocą podróżnym tak, aby każdy spokojnie i bez przeszkód dotarł do celu, a później bezpiecznie powrócił do swego domu.

Przed nami długi weekend, związany ze świętem „Bożego Ciała”. To okazja do odpoczynku i wytchnienia od codziennych spraw, a przede wszystkim wyjścia z rzeczywistości „covid’owej”. To już poważny argument, który z pewnością jeszcze zostanie wzmocniony prognozami słonecznej pogody, zachęca do podróży nad morze, w góry czy inne zakątki naszego kraju. Dlatego w te wolne dni możemy spodziewać się zwiększonego ruchu na drogach – zwłaszcza na głównych arteriach komunikacyjnych naszego województwa – autostradzie A2 i drodze ekspresowej S3. Właśnie tam, ale również na drogach o mniejszym natężeniu ruchu będą widoczne patrole lubuskiej drogówki. Dla lubuskich stróżów prawa okres długiego weekendu to czas wytężonej służby. Słowo „bezpieczeństwo” odmienimy przez wszystkie przypadki. Będziemy pomagać podróżnym w bezpiecznym dotarciu do celu. Jednak w przypadku ujawniania nieodpowiedzialnych i zagrażających bezpieczeństwu sytuacji na drodze policjanci będą reagować na nie natychmiastowo, z całą paletą konsekwencji prawnych.

Mundurowi w „białych czapkach” wyposażeni w oznakowane i nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem oraz laserowe mierniki prędkości zwracać będą szczególną uwagę na prędkość z jaką będą jechać kierowcy. Przypomnijmy, że to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków na drodze wciąż jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji. Bacznie obserwowane będzie zachowanie kierowców na drodze, sposób w jaki przewożą pasażerów – czy mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci korzystają ze specjalnych fotelików. W ruch pójdą urządzenia do badań na zawartość alkoholu i narkotyków, dlatego kierowcy powinni spodziewać się kontroli związanych ze stanem psychofizycznym. Warto przypomnieć, że jeśli poprzedniego wieczoru piliśmy alkohol, to nigdy nie ryzykujmy i sprawdźmy czy jesteśmy trzeźwi. Zawsze – o każdej porze dnia i nocy – możemy wybrać się na komisariat czy komendę Policji i tam anonimowo sprawdzić stan trzeźwości. Pamiętajmy jednak, że mimo luzowania obostrzeń wciąż do końca nie wygaszono pandemii dlatego powinniśmy stosować się do panujących wciąż ograniczęń.

2018

2019

2020

wypadki

zabici

ranni

wypadki

zabici

ranni

wypadki

zabici

ranni

12

0

12

11

1

10

14

0

19

Opracował: podinspektor Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

podkomisarz Maciej Kimet

młodszy aspirant Mateusz Sławek

Pliki do pobrania

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułEuro 2020. Anglia ograła Austrię. Poważny problem gracza Liverpoolu
Następny artykułŁKS Łódź najbliższe spotkanie rozegra na stadionie im. Władysława Króla! Oficjalnie obiekt przy al. Unii Lubelskiej 2 w Łodzi nosi imię legendy łódzkiego klubu