A A+ A++

Dzięki ich bystremu oku i śladom odnajdywanym na miejscu przestępstw, udaje się rozwiązać najbardziej mroczne i zawiłe sprawy. Są to policjanci bardzo potrzebni. Z ich wiedzy i pracy korzystają śledczy i operacyjni.

Jeżeli marzy się o wykonywaniu pracy technika kryminalistyki w Policji trzeba przywyknąć do drastycznych widoków – krwi, zwłok, ludzkich tragedii. O tym mówił asp. szt. Robert Stasiński z Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Powiatowej Policji w Giżycku podczas spotkania ze słuchaczami Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu, Wydział Nauk Społecznych w Giżycku.

Spotkanie odbyło się w minioną sobotę, 30 grudnia br. Funkcjonariusz opowiadał o swojej służbie, o tym jak został technikiem kryminalistyki oraz przedstawił zadania jakie policjant wykonuje na tym stanowisku. Szczegółowo opowiadał o ujawnianiu i zabezpieczeniu śladów w takiej formie, aby mogły posłużyć do dalszych badań. Pomocna w prezentacji była „walizka”, która jest wyposażona we wszystko, co przydatne jest podczas oględzin miejsca zdarzenia – proszki daktyloskopijne, pędzelki z puchu marabuta, magnetyczne z różnego rodzaju włosia oraz włókien, służące do opylania miejsc, gdzie ujawniane są ślady, folie daktyloskopijne jak również pałeczki do wymazów. Na wyposażeniu walizki nie zabrakło przyrządów mierniczych, skalówek i numerków śladowych.

Studenci mieli możliwość szczegółowo poznać pracę technika kryminalistyki w Policji. Na koniec spotkania były pytania i praktyczne zadania z daktyloskopii.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBiblioteka Kędzierzyn Koźle: Dwie twarze Bronka – spotkanie poetyckie
Następny artykułPonad 260 osób podzieliło się bezcennym darem