A A+ A++

Policjanci przypominają o anonimowym i bezpłatnym numerze telefonu 116 111, pod który mogą dzwonić dzieci i młodzież potrzebująca wsparcia, opieki i ochrony. Z pomocy mogą też skorzystać rodzice i nauczyciele, którzy potrzebują wsparcia i informacji jak pomóc dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Nowy rok szkolny, nowe obowiązki, nowi koledzy i koleżanki a przy tym nowa rzeczywistość związana z ograniczeniami i obowiązkami związanymi z epidemią Covid-19, może potęgować u dzieci i młodzieży zamartwianie się czy izolowanie od otoczenia. W konsekwencji może to być przyczyną późniejszych zachowań niezgodnych z prawem a w najgorszym wypadku myśli samobójczych. Dlatego apelujemy aby informacja o linii telefonicznej 116 111 dotarła do jak największej liczby dzieci i młodzieży. Telefon zaufania jest dla młodych osób miejscem, w którym mogą rozmawiać o sprawach dla nich ważnych, o kłopotach czy trudnych sytuacjach i razem z konsultantami szukać rozwiązań najtrudniejszych problemów.

 

Sytuacja wywołana epidemią ograniczyła nam również możliwość spotkań z policjantami w szkołach, które to często dawały dzieciom poczucie bezpieczeństwa i pomocną dłoń w rozwiązywaniu problemów, często tych rówieśniczych. Dlatego też zachęcamy rodziców, nauczycieli i pedagogów do skorzystania z przygotowanych na stronie internetowej www.116111.pl scenariuszy zajęć m.in. na temat zjawiska przemocy rówieśniczej w świecie realnym i w cyberprzestrzeni, które można wykorzyst podczas zajęć wychowawczych.

 

Wszyscy, którzy chcą uzyskać poradę lub opowiedzieć o swoich problemach z rówieśnikami, rodzicami lub innymi osobami, mogą dzwonić na infolinię 24/h przez 7 dni w tygodniu. Ponadto za pośrednictwem strony internetowej www.116111.pl można zadać pytania i znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas sprawy.

Telefon zaufania obsługują wykwalifikowani konsultanci, związani z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, którzy za wyjątkiem porad i rozmów z młodymi ludźmi na temat ich sytuacji kryzysowych, ściśle współpracują także z jednostkami organizacyjnymi Policji, w zakresie udzielania pomocy i ochrony dzieci w przypadkach zagrażających ich zdrowiu lub życiu.

 

Przypominamy także, że zawsze, gdy grozi nam jakieś niebezpieczeństwo, jeśli ktoś robi nam krzywdę lub kogoś się obawiamy, mamy prawo powiadomić o tym policję. Na policję można także zgłaszać sytuacje związane z popełnieniem przestępstwa czy niewłaściwych zachowaniach osób nieletnich świadczących o demoralizacji. Na policję można zadzwonić (numer 112) lub udać się osobiście.

 

Asystent ds. nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Giżycku asp. Mariola Jagodzińska również służy pomocą w rozwiązywaniu problemów dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Policjantka zaprasza do kontaktu pod nr tel: 47 735 22 15.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułPowojenna Rumia – samodzielne miasto czy dzielnica Gdyni?
Następny artykułMarszałek Schreiber w Zgierzu. Są decyzje ws tramwaju, usunięcia śmieci i budowy ekranów dźwiękochłonnych