A A+ A++

Trwa Europejski Tydzień Mobilności i prowadzona jest akcja pod nazwą ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego). Policjanci bytomskiej drogówki w ramach działań przeprowadzili akcję profilaktyczną, której hasłem było „Żyj i ratuj życie”. Przedsięwzięcia mundurowych prowadzone były zgodnie z założeniami europejskiej akcji dążenia do WIZJI ZERO-zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Policjanci z bytomskiej drogówki w ramach akcji ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) zorganizowali działania „Prędkość” połączone z akcją profilaktyczną, której hasłem przewodnim było ”Żyj i ratuj życie”. Przedsięwzięcia mundurowych prowadzone były zgodnie z założeniami europejskiej akcji dążenia do WIZJI ZERO-zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych, w związku z trwającym Europejskim Tygodniem Mobilności. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu między innymi Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Kampania przewiduje, że w całej Europie prowadzone będą działania promujące bezpieczne zachowania oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, jak również podnoszące świadomość zagrożeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg.

Wczoraj w ramach akcji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bytomskiej komendy prowadzili kampanię profilaktyczną. Polegała ona na uświadamianiu kierowcom, jakie wynikają zagrożenia z przekraczania dozwolonej prędkości i była połączona z edukacją udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomu. Nadmierna prędkość i pośpiech jest częstą przyczyną wypadków. Nie warto się spieszyć i przekraczać dozwoloną prędkość, bo bardzo często okazuje się, że nie zyskamy na czasie, a wręcz przeciwnie stracimy go znacznie więcej, gdy dojdzie do zdarzenia drogowego. Mogli przekonać się o tym wczoraj kierowcy zatrzymani do kontroli przez bytomskich mundurowych. Czas, który zaoszczędzili na szybkiej jeździe, przeznaczyli na udzielanie pierwszej pomocy. Pod okiem policjanta, który również jest ratownikiem medycznym, mogli sprawdzić i doszkolić swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Mundurowi w tym celu przygotowali stanowisko, gdzie symulowano wypadek drogowy z poszkodowaną osobą, w tym przypadku był to fantom, któremu należało udzielić pomocy, dodatkowo można było przećwiczyć użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego AED. Na koniec kontroli każdy kierowca otrzymywał odblaskową kamizelkę lub inny drobiazg, poprawiający bezpieczeństwo na drodze.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSzalony mecz w „grupie Legii”. AZ Alkmaar prowadził 3:0 i przegrał 3:4!
Następny artykułStrażacy ochotnicy dostaną nowy sprzęt! Od anonimowego darczyńcy