Utworzony: piątek, 06 listopada 2015 10:30
Po wszelkich zmianach związanych z pracą należy sprawdzić status swojego ubezpieczenia motoryzacyjnego. W wielu przypadkach staje się ono nieważne i można przez to zapłacić surową karę!
Zobacz także:
Jak podaje portal This is Money, sporo kierowców na Wyspach nie wie o obowiązku podawania swojemu ubezpieczycielowi informacji na temat zmian w pracy. Z najnowszych badań firmy uSwitch wynika, że aż 41 procent posiadaczy aut w ogóle nie wiedziało, że jeśli zmienia się coś w jego zatrudnieniu, należy poinformować o tym firmę ubezpieczeniową. Osoby te nie miały też świadomości, że modyfikacje tego typu doprowadzają do unieważnienia polisy. Co najważniejsze, jeżdżenie bez ubezpieczenia jest karane i w przypadku kontroli trzeba za to zapłacić nawet kilkaset funtów grzywny.
Z tych samych badań wynika, że 61 proc. przepytanych kierowców dokonało zmiany związanej z pracą i nie zgłosiło tego faktu odpowiedniej firmie. Część z tych ankietowanych nie miała świadomości, że jest to konieczne. Jednak spora grupa osób nie zrobiła tego świadomie, ponieważ nie chciała zapłacić wysokiej opłaty za korektę w dokumentach. Ankieta pokazała, że 94 proc. badanych uznało za bardzo niesprawiedliwe pobieranie dodatkowych pieniędzy za każdą drobną modyfikację w polisie.
Każde nowa informacja ważna dla ubezpieczenia, o której powiadamia się ubezpieczyciela, obarczona jest przymusem wniesienia opłaty administracyjnej. Średnio zmiana miejsca pracy w polisie to koszt około 22 funtów. Jednak stawka może być wyższa i wynosić nawet 50 funtów!
– Miliony kierowców zmieniają swój zawód lub stanowisko w pracy i żyją w błogiej nieświadomości, że nie miało to żadnego wpływu na ubezpieczenie ich samochodu. Apelujemy do ubezpieczycieli, aby w przejrzysty sposób informowali o szczegółach swojej działalności i zrezygnowali z pobierania tak wysokich opłat za modyfikacje w dokumentach – powiedział Rod Jones z uSwitch.
Joanna Tecław / POLEMI.co.uk
Fot.: Adrian Hughes / Shutterstock
Dołącz do POLEMI na facebooku i BĄDŹ NA BIEŻĄCO!
Warto przeczytać…
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS