Ale to się zaczyna. Wymarzony debiut Buksy

WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Adam Buksa
zdjęcie autora artykułu

Adam Buksa wpisał się na listę strzelców w meczu ligowym z AGF Aarhus (1:1). Dla Polaka był to debiut w barwach duńskiego klubu.

W tym artykule dowiesz się o:

FC Midtjylland
Adam Buksa

W meczu inaugurującym sezon 2024/2025 pomiędzy FC Midtjylland, a AGF Aarhus padł remis 1:1. Bramkę dla pierwszego z wymienionych zespołów zdobył Adam Buksa. Polak trafił do Danii w lipcu po transferze z RC Lens.

Piątkowe spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 8. minucie rywalizacji za sprawą uderzenia Tobiasa Becha. Na odpowiedź gości trzeba było czekać do drugiej połowy tej potyczki.

W początkowej fazie tej części gry silne dośrodkowanie z bocznej strefy boiska strzałem głową wykończył polski napastnik. Był to dla niego pierwszy gol w nowych barwach. Do końca meczu remisowy wynik nie uległ już zmianie i obie drużyny podzieliły się punktami.

Buksa miał bardzo udany poprzedni sezon, podczas którego był wypożyczony do Antalyasporu. Podczas Euro 2024 również pokazał się z niezłej strony i trafił do siatki w meczu z Holandią (1:2). Od dłuższego czasu bardzo prawdopodobny był letni transfer reprezentanta Polski.

Ostatecznie zdecydował się na nieoczywisty kierunek i podpisał kontrakt z FC Midtjylland. Z mistrzami Danii zagra w eliminacjach Ligi Mistrzów. Kwota transakcji wyniosła 4,5 miliona euro, a Polak z nowym pracodawcą związał się czteroletnią umową.