Polak zagra w finale Wimbledonu. Duży sukces jest o krok

Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh
zdjęcie autora artykułu

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh powalczą w finale wielkoszlemowego Wimbledonu. W sobotę zwyciężyli w dwóch setach z Michaelem Venusem i Erin Routliffe.

W tym artykule dowiesz się o:

Wimbledon
Su-Wei Hsieh
Jan Zieliński
Michael Venus
Erin Routliffe

Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh rozegrali w piątek czwarty mecz w turnieju miksta w Wimbledonie. Wcześniej zwyciężyli z Hugo Nysem i Demi Schuursem, Joe Salisburym i Heather Watson, a także z Jamiem Murrayem oraz Taylor Townsend.

Szczególnie ćwierćfinał miał pasjonujący przebieg, ponieważ mikst, z Polakiem w składzie, roztrwonił dużą przewagę w tie-breaku w drugim secie, po czym popisał się rewelacyjną serią wygranych piłek w super tie-breaku.

Kolejnymi przeciwnikami triumfatorów tegorocznego Australian Open byli Michael Venus i Erin Routliffe, czyli również duet doświadczony w grze podwójnej. Grali wspólnie w dwóch wcześniejszych turniejach wielkoszlemowych, ale nie dotarli tak daleko jak w Londynie. W Wimbledonie stawili się w półfinale po pokonaniu Harriego Heliovaary i Gabrieli Dabrowskiej, Henry’ego Pattena i Olivii Nicholls, a także Neala Skupskiego i Desirae Krawczyk.

Od dwóch rund sety w meczach Jana Zielińskiego kończyły się tie-breakiem. Nie inaczej było w półfinale. Sytuacja w pewnym momencie zrobiła się nieprzyjemna, ponieważ Michael Venus i Erin Routliffe wyszli na prowadzenie 3:1.

Mikst, z Polakiem w szeregach, odpowiedział przełamaniem powrotnym przy pierwszej okazji, a później we wszystkich gemach zwyciężali serwujący. W 12. gemie Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh musieli bronić piłkę setową. Już w tie-breaku zdemolowali przeciwników 7-0.

W drugim secie rozstrzygnięcie nastąpiło wcześniej. Nie było tak, że Jan Zieliński i Su-Wei Hsieh zaczęli dominować na korcie, ale inicjatywa jednak przechylała się na ich stronę. W gemie na 5:3 odebrali podanie rywalom i niebawem zamknęli mecz w gemie na 6:3.

Wcześniej do finału miksta w Wimbledonie awansowali Santiago Gonzalez i Giuliana Olmos.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów
piątek, 12 lipca

Półfinał miksta:

Jan Zieliński (Polska, 7) / Su-Wei Hsieh (Tajwan, 7) – Michael Venus (USA, 2) / Erin Routliffe (Nowa Zelandia, 2) 7:6 (0), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty