Liverpool FC strzelił aż 11 goli w dwumeczu w Lidze Europy przeciwko Sparcie Praga, a debiut w nim zaliczył Mateusz Musiałowski. Bayer 04 Leverkusen wrócił z dalekiej podróży w rywalizacji z Karabachem Agdam.

Sebastian Szczytkowski

PAP/EPA
/ Peter Powell
/ Mecz Ligi Europy: Liverpool FC – Sparta Praga

Piłkarze Liverpool FC i AS Roma przystąpili do rewanżów z ogromną zaliczką zdobytą tydzień temu. The Reds byli skuteczni w Pradze i wypunktowali Spartę 5:1. Taki wynik dawał dużo spokoju podopiecznym Juergena Kloppa przed rywalizacją na Anfield.

Kiedy w 14. minucie rewanżu było 4:0 dla zespołu z Premier League, zanosiło się na strzelecki rekord. Skończyło się łagodnym, w tych okolicznościach, wyniku 6:1, a Klopp pozwolił zadebiutować w seniorskim zespole Mateuszowi Musiałowskiemu. Polak był zmiennikiem Bobby’ego Clarka w 73. minucie.

AS Roma spisała się koncertowo i wypunktowała 4:0 na Stadio Olimpico znacznie mniej doświadczonego pucharowicza Brighton and Hove Albion. Nie po raz pierwszy, pod wodzą trenera Daniele De Rossiego, po stronie Giallorossich błyszczeli liderzy ich ofensywy Romelu Lukaku i Paulo Dybala. Na rewanż obaj nie wyszli, natomiast od początku zagrał Nicola Zalewski. AS Roma nie była równie skuteczna w Anglii, ale porażka 0:1 nie jest kosztowna. Jakub Moder został na ławce rezerwowych Brighton.

Tydzień temu w Baku pachniało dużą niespodzianką. Skończyło się na małym zaskoczeniu, ponieważ Karabach zremisował 2:2 z Bayerem 04 Leverkusen. Lider Bundesligi odrobił dwubramkową stratę do przeciwnika i chciał kontynuować natarcie na bramkę Karabachu w rewanżu w Niemczech.

Letni przeciwnik Rakowa, w eliminacjach Ligi Mistrzów, jednak nie odpuszczał i strzałem Abdellaha Zoubira zdobył przewagę również w rewanżu. Gol na 2:0 był jeszcze większym zaskoczeniem, ponieważ Karabach zdobył go w dziesięciu. Bayer znalazł się w wielkich opałach, zostało mu kilkanaście minut, ale to wystarczyło na powrót z dalekiej podróży i doprowadzenie do premiującego awansem wyniku 3:2. Bohaterem nocy Patrik Schick, który zdobył dwa gole w doliczonych minutach.

Atalanta przystąpiła do już czwartego meczu przeciwko Sportingowi w edycji europejskich pucharów po remisie 1:1 w Lizbonie. Oba kluby zdążyły już poznać się bardziej niż z niejednym przeciwnikiem na krajowym podwórku. Sporting prowadził 1:0 w Bergamo, ale wściekła szarża Neroblu, po zmianie stron, zaowocowała strzałami na 2:1 Ademoli Lookmana i Gianluci Scamacci.