Była trzecia minuta hitu ligi belgijskiej: Club Brugge – RSC Anderlecht. Gospodarze wywalczyli rzut rożny. Z lewej strony dośrodkował Michał Skóraś. Polak świetnie dośrodkował na krótki słupek, a strzałem głową gola zdobył Brandon Mechele.

ARozenek-Majdan przyjęłaby wyzwanie od Lewandowskiego? “Jestem fanką kobiecej piłki nożnej”

Asysta Skórasia, a jego klub wygrał hit ligi belgijskiej

To jednak nie koniec świetnych zagrań Michała Skórasia! W 61. minucie Polak znów miał asystę. Tym razem gola zdobył Nigeryjczyk Raphael Onyedika.

Dla Michała Skórasia była to ósma asysta w tym sezonie w 35 rozegranych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. W niedzielę miał tyle samo asyst, ile w poprzednich osiemnastu pojedynkach ligowych. Oprócz tego ma dwa gole.

Polak walczy o powrót do reprezentacji Polski.  – Jest grono zawodników, których obserwujemy. Cieszymy się ze niektórzy dochodzą do zdrowia, a niektórzy zaczynają grać lepiej, tak jak Michał Skóraś, którego też obserwujemy. Oby tych alternatyw przed samymi mistrzostwami było dużo, dużo więcej – mówił Michał Probierz, trener kadry w rozmowie z Dominikiem Wardzichowskim, dziennikarzem Sport.pl.

Wróćmy do niedzielnego hitu ligi belgijskiej. W 90. minucie znów Raphael Onyedika zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3:1 ustalił Duńczyk Anders Dreyer. Nie było już na boisku Skórasia, który został zmieniony w 80. minucie.

RSC Anderlecht mimo porażki wciąż jest liderem grupy mistrzowskiej ligi belgijskiej. Ma 35 punktów, tyle samo co wicelider – Royale Union SG.

Club Brugge z 30 punktami jest na czwartej pozycji (tyle samo ma trzeci w tabeli –  KRC Genk.