A A+ A++

Decyzję dotyczącą wyboru ogrzewania danego budynku, należy podjąć jeszcze przed wykonaniem jego projektu lub wykonaniem jego remontu. Hybrydowe połączenie instalacji fotowoltaicznej z pompą ciepła to świetne rozwiązanie, niezwykle efektywne w działaniu i energooszczędne.

Ogólnoświatowa tendencja do korzystania z OZE sprawiła, że coraz więcej osób zakłada przydomowe elektrownie w postaci fotowoltaiki. Są one ważnym elementem systemu ogrzewania budynku, szczególnie przy pomocy pompy ciepła. W dzisiejszych czasach bardzo istotne jest zbilansowane zużycie energii. Opiera się ono na maksymalnym wykorzystaniu wszystkich korzyści, jakie daje instalacja systemów, działających w oparciu o OZE. Dzięki zastosowaniu fotowoltaiki i pomp ciepła, możliwe jest gromadzenie energii, którą następnie można oddać do miejskiej sieci energetycznej. Nadwyżka energetyczna może zostać odebrana zimą od państwowego dostawcy, Dlatego hybrydowe połączenie fotowoltaiki i pomp ciepła jest rozwiązaniem generującym znaczne oszczędności w domowym budżecie. Powoduje to, że jest również bardzo popularne wśród właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ale także nieruchomości komercyjnych czy użytku publicznego. Wymogi unijne skłaniają coraz większą ilość osób do inwestowania w tego rodzaju rozwiązania. Poszukując w internecie odpowiedniego dystrybutora tego rodzaju instalacji, można przy okazji sprawdzić wyniki meczów pod Betclic kod promocyjny.

Sprawne połączenie fotowoltaika -pompa ciepła – niższe koszty opłat za zużycie prądu eklektycznego

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia, zaliczane do odnawialnych źródeł energii. Warto jednak wiedzieć, że ich praca zużywa więcej energii elektrycznej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych urządzeń grzewczych. Z tego powodu specjaliści od techniki grzewczej polecają połączenie pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych w jedną hybrydową instalację. Dzięki temu można łatwo zasilić pompę ciepła energią elektryczną, produkowaną przez system fotowoltaiczny, który stanowi odnawialne źródło energii. Warto wiedzieć, że na ogrzanie budynku jednorodzinnego z dobrą izolacją termiczną, o powierzchni nie większej niż 130 m², potrzeba rocznie około 11,8 tyś kWh energii cieplnej. Jest ona niezbędna nie tylko do ogrzewania pomieszczeń, ale również podgrzania wody użytkowej. Zasilanie pompy ciepła energią elektryczną, pobieraną z sieci miejskiej, to około 3100 kWh. Panele PV są w stanie wyprodukować w ciągu roku około 980 kWh energii elektrycznej, w polskich warunkach pogodowych. Pompa ciepła potrzebuje zasilania z instalacji fotowoltaicznej o mocy od 3,2 kWh. Warto pamiętać, że im większa jest moc fotowoltaiki, tym więcej energii dostarczy ona do zasilenia posiadanej pompy ciepła.

Hybrydowe połączenie instalacji PV i pompy ciepła, umożliwia ograniczenie wydatków ponoszonych na opłaty za zużycie energii, pochodzącej od jej dystrybutorów. To również rozwiązanie w pełni ekologiczne, którego użycie przekłada się na ochronę środowiska naturalnego.

art. partnerski

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułZwolnij, jeśli Ci życie miłe
Następny artykułPoczta Polska ma plan samotransformacji spółki. Czy udany?