A A+ A++

Jak się powinno gotować parówki? Robert Makłowicz radzi

Często lądują na talerzach Polaków, ponieważ są traktowane jako jeden z szybszych w przygotowaniu posiłków. Niejednokrotnie są jednak źródłem problemów. Pierwsze zawahanie pojawia się już w momencie ich gotowania. Jak radził Robert Makłowicz, parówki, bo o nich mowa, powinno się jedynie wrzucać na gotującą się wodę, a nie tak, jak robi wielu – gotować wraz z nią.

“Nie gotuje się w ogóle parówek. Należy tylko zagotowywać wodę. Ona jak zacznie wrzeć, to się ją wyłącza i do tego się wkłada parówki, bo jak się je gotuje, to one pękają” – mówił, odpowiadając na pytania swoich widzów w jednym z odcinków w serwisie YouTube. To jednak nie koniec związanych z parówkami wątpliwości.

Czy parówki powinno się gotować w folii? Popularny błąd

Czy parówki powinno się gotować w folii? Popularny błąd

123RF/PICSEL

Czy parówki powinno się gotować w folii? Popularny błąd

Wielu zastanawia się także kiedy ściągnąć folię z parówek. Tę czynność należy wykonać zanim parówki trafią do wody. Opakowania, w których przygotowujemy potrawy mają bowiem ogromny wpływ na skład finalnego posiłku.

Już przy 15 st. C z plastikowej folii uwalniają się szkodliwe dla nas substancje – przedostając się następnie do potraw, a potem także, podczas spożywania, do naszego organizmu. Mimo iż niektóre z nich nie są szkodliwe dla zdrowia, wiele może mocno mu zaszkodzić.

Zobacz również:

Kiedy usuniemy już cienkie, przezroczyste osłonki, pojawia się kolejny problem – gdzie je wyrzucić? Jak się okazuje, sprawa nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać.

Gdzie wyrzucać folię po parówkach? Zapamiętaj

Cienka osłonka, która ochrania parówki, odpowiedzialna jest za utrzymanie świeżości produktu. Stanowi także barierę przed zanieczyszczeniami. Chociaż z pozoru wydaje się, że to zwykły plastik, w rzeczywistości jest to wielowarstwowy materiał o złożonym składzie – który nie może trafić do pojemnika na plastik.

Folia po parówkach w swoim składzie często zawiera aluminium, poliamid czy inne tworzywa sztuczne, które nie nadają się do recyklingu. Gdzie więc ją wyrzucić? Osłonka trafiać powinna do opadów zmieszanych. Podobną zasadę warto wziąć sobie do serca. Prawidłowa segregacja śmieci jest bowiem kluczem do ochrony planety.

Milena Rostkowska-Galant na “Biegu z Radością” rozmawia z Mikołajem RoznerskimPolsat

INTERIA.PL

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Dołącz do n … czytaj dalej
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułOgier liderem, Marczyk i Kajetanowicz w czołówce WRC2
Następny artykuł“Путин тратит на войну до $130 млрд в год. Чудо, что мы держимся”. Что рассказал Залужный