A A+ A++

Czy wiesz, że nawet 20% polskiego społeczeństwa boryka się z przewlekłym bólem różnego pochodzenia, który nieprzerwanie trwa co najmniej od trzech miesięcy, a 5% z nas cierpi z powodu bólu pooperacyjnego czy pourazowego?

Najczęściej jest to ból o dużym natężeniu, promieniujący i stały. Co najgorsze, pacjenci, którzy uskarżają się na dolegliwości bólowe, rzadko sięgają po skuteczne metody niwelowania tego objawu z nadzieją, że ten przejdzie samoistnie. Doprowadzają tym samym do niemożności normalnego funkcjonowania, nierzadko wręcz do wycieńczenia organizmu.

Dlaczego nas boli?

Jak potwierdzają specjaliści, którzy na co dzień pracują w klinice, takiej jak przychodnia leczenia bólu, ból jest wynikiem dysfunkcji naszego organizmu. To najczęściej spotykany objaw chorobowy czy też wynik urazu. Może mieć różne nasilenie, trwać stale bądź pojawiać się nagle. Może promieniować, być o różnym natężeniu, w skrajnych przypadkach ból przyczynia się do niemożności normalnego funkcjonowania pod względem motoryki ruchowej.

Błędy podczas niwelowania bólu

W Polsce funkcjonuje niejedna klinika bólu, w której pacjenci odczuwający tego rodzaju dolegliwość, mogą uzyskać profesjonalną pomoc. Specjaliści po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu oraz badań diagnostycznych, zalecają sposoby niwelowania bólu, dobierając właściwe środki. W większości przypadków chorobowych ból jest bagatelizowany, uznawany jako objaw konieczny. Polacy z reguły leczą się samodzielnie, najczęściej sięgają po tabletki przeciwbólowe, dostępne bez recepty i to nie tylko w aptekach, ale też sklepach z szerokim asortymentem czy na stacjach benzynowych. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, ponieważ takie preparaty działają tylko na umiarkowany ból, do tego nie zwalczają przyczyny. Popularna tabletka przeciwbólowa działa do tego tylko przez kilka godzin, a jej długotrwałe przyjmowanie może przyczynić się do wywołania szeregu niekorzystnych skutków ubocznych. W pierwszej kolejności należy więc rozpoznać źródło bólu i dopiero wtedy dobrać właściwy sposób walki.

Naturalne sposoby leczenia bólu

Okazuje się, że w większości przypadków ból może być łagodzony bez stosowania farmakoterapii. Świetnie sprawdza się sen, kąpiel relaksacyjna, aromaterapia, ziołowe napary, od wieków stosowana jest też medyczna marihuana. Warszawa to jedno z miast, w którym z łatwością można znaleźć specjalistów, którzy są w stanie dobrać naturalne metody niwelowania bólu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Warto wiedzieć, że przecież ludzie od zawsze borykali się z bólem, a powrót do dawnych metod walki z taką dysfunkcją organizmu wydaje się najbardziej skutecznym zabiegiem, by wrócić do pełnego zdrowia.

Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: Cannabiclinic.pl – medyczna marihuana – gabinet terapii konopnej w Warszawie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułNie ma odwrotu od eko-komunikacji miejskiej
Następny artykułBez znieczulenia. Poruszający dokument o wyścigach motocyklowych [ZAPOWIEDŹ]