Namiotowe pole – dlaczego warto?
Pola namiotowe i kempingi w Polsce są zlokalizowane w wielu urokliwych i malowniczych miejscach. Daje to możliwość bezpośredniego kontaktu z naturą, a także wyciszenie się, regenerację i odpoczynek od zgiełku i hałasu. Ale to nie jedyne atuty tej formy wypoczynku. Wybór pola namiotowego to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią organizować wyjazdy wakacyjne (i nie tylko) na własną rękę, a noc spędzona w miejscu innym niż pokój hotelowy może być dla nich ciekawą odmianą.
Pola namiotowe w Polsce – najpopularniejsze miejsca
Pola namiotowe w Polsce znajdziemy w różnych zakątkach kraju. Jeżeli zastanawiamy się nad wyborem pola namiotowego i kempingu w Polsce, warto wziąć pod uwagę długość planowanego wyjazdu. Jeżeli szykujemy się na dłuższe wczasy, można wybrać bardziej odległe miejsce, które będzie odpowiadało naszym wymaganiom. W przypadku, gdy nie dysponujemy zbyt dużym zapasem czasu, to lepiej wybrać bliższą lokalizację, dzięki czemu będziemy mogli dłużej przebywać na samym polu namiotowym.
W Polsce dużą popularnością cieszą się kempingi nad Bałtykiem, a dokładniej – na Półwyspie Helskim. Miłośnicy górzystego krajobrazu docenią na pewno pola namiotowe w Bieszczadach (np. z widokiem na Solinę). Warto wspomnieć także o Mazurach, które dają szerokie możliwości biwakowania i wypoczynku na świeżym powietrzu. Więcej propozycji ciekawych miejsc na wypad pod namiot znajdziesz w artykule poniżej:
Pola namiotowe Polska – jak się przygotować do wyjazdu?
Jak przygotować się do wyjazdu na pola namiotowe? Polska, ze względu na swoje ukształtowanie terenu (góry, jeziora, morze) daje bardzo zróżnicowane możliwości biwakowania, co z resztą chętnie jest wykorzystywane przez wczasowiczów. Doświadczeni biwakowicze wiedzą, że podstawą udanego wyjazdu jest dobra organizacja i spakowanie niezbędnych rzeczy. A jeżeli naszym celem jest wypoczynek na polu namiotowym, to – oczywiście – trzeba wziąć ze sobą namiot. W sytuacji, gdy wybieramy się na pole namiotowe i kemping w Polsce po raz pierwszy, warto zawczasu potrenować rozkładanie namiotu. Choć czynność może wydawać się banalna, to na miejscu może się jednak okazać, że nastręcza więcej trudności, niż pierwotnie zakładaliśmy. Aby zaoszczędzić sobie czasu i niepotrzebnych nerwów, a przy okazji upewnić się, że nie brakuje żadnego elementu do zorganizowania naszego miejsca noclegowego, warto przećwiczyć to w domu.
Kemping – niezbędnik wczasowicza. Co spakować? Oto lista potrzebnych rzeczy
Co zabrać ze sobą na kemping? Przede wszystkim przed wyjazdem upewnijmy się, że nasz namiot jest przystosowany do liczby osób, które ze sobą zabieramy. Zawczasu sprawdźmy też pogodę na czas wyjazdu, co pomoże w dostosowaniu ekwipunku i przygotowaniu odpowiednich ubrań. Warto też zrobić listę niezbędnych rzeczy, które zapewnią nam komfort wypoczynku i sprawią, że wyjazd będzie udany.
Kiedy decydujemy się na nocleg na polu namiotowym, powinniśmy zadbać nie tylko o namiot, ale też o odpowiednią izolację namiotu od podłoża. Można zabrać ze sobą np. materac dmuchany lub karimatę. Kolejnymi niezbędnymi akcesoriami będą śpiwór oraz niewielka poduszka. Jeżeli planujemy kemping poza sezonem letnim, pomyślmy również o bieliźnie termoaktywnej, która sprawdzi się przy dużych spadkach temperatury wieczorem lub w nocy.
Oprócz wymienionych rzeczy niezbędnymi gadżetami na polu namiotowym będą kuchenka turystyczna, dzięki której będzie można przygotować ciepły posiłek, oraz lodówka turystyczna, zapewniająca możliwość wzięcia ze sobą prowiantu wymagającego chłodzenia. Przydadzą się też oczywiście sztućce, naczynia i kubki. Warto mieć pod ręką także scyzoryk.
Kamper – ile kosztuje wynajem?
Kamper to, można powiedzieć, pewien symbol wyjazdu wakacyjnego, który coraz częściej można spotkać na polskich drogach. Pola namiotowe i kempingi w Polsce w sezonie letnim (ale także poza nim) są wypełnione różnego rodzaju kamperami, które różnią się między sobą m.in. wielkością oraz udogodnieniami. Podróżowanie kamperem stało się w ostatnich latach bardzo popularne, jednak nie każdy może sobie pozwolić na zakup własnego pojazdu. Osoby, które nie mają własnego kampera, ale chciałyby wybrać się na wyjazd wakacyjny właśnie takim środkiem transportu, mogą skorzystać z możliwości wynajęcia pojazdu. Cena wynajmu jest uzależniona od kilku czynników. Większy i bardziej komfortowy pojazd może kosztować nawet 4-5 tys. zł/tydzień. Im mniej udogodnień – tym cena będzie odpowiednio mniejsza. Najkorzystniejszy cenowo będzie wynajem kampera-vana (koszt to ok. 2 tys. zł/tydzień).
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS