Dwanaście medali zdobyli polkowiccy sztangiści podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Mistrzostw Polski do 23 lat, które odbyły się w Gdańsku.

Jako pierwsze na pomoście zaprezentowały się panie. Oleksandra Lykhobytska – KPC „Górnik” Polkowice została mistrzynią Polski seniorek w kategorii do 55 kg. Oleksandra uzyskała w dwuboju 172 kg (75 kg w rwaniu i 97 kg w podrzucie), Druga z naszych rywalizujących zawodniczek Martyna Mojsa zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Polski U23, a wśród seniorek znalazła się na 7. miejscu. Startowała w kategorii do 59 kg. Uzyskując w dwuboju 135 kg – 61 kg w rwaniu i 74 kg w podrzucie.

Wśród mężczyzn, Tomasz Żełem i Tomasz Rosoł zostali mistrzami Polski seniorów. Pierwszy z nich startował w kategorii wagowej do 55 kg, a drugi do 61 kg.

Warto dodać, że Tomek Żełem ustanowił nowe rekordy Polski.

Kolejny medal dla Górnika w Mistrzostwach Polski wywalczył Bartosz Kocyło. Zdobył on brąz w kategorii wagowej do 73 kg. Uzyskał w dwuboju 268 kg. Startujący w kategorii do 89 kg Jakub Michalski z wynikiem 297 kg w dwuboju zajął 5. miejsce.

W ostatnim dniu mistrzostw Daniel Kołecki został mistrzem Polski seniorów jak i w grupie wiekowej U23. Patryk Sawulski wśród seniorów uplasował się na miejscu czwartym, a wśród młodzieżowców U23 zdobył srebrny medal.

W klasyfikacji klubowej KPC Górnik Polkowice na drugim miejscu. Najlepszą drużyna okazali się Budowlani Opole.