Dzisiaj, 18 listopada (11:50)
Kamil Durczok zmarł 16 listopada w wyniku przewlekłej choroby oraz zatrzymania krążenia. Szpital, do którego trafił wydał oświadczenie, z którego wynika, że stan pacjenta od początku określano jako bardzo ciężki. Durczok zmarł o godzinie 4.23. Miał 53 lata.
Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. W latach 1993–2006 był dziennikarzem Telewizji Polskiej, a w latach 2006–2015 telewizji TVN – redaktorem naczelnym i prowadzącym “Fakty”. W latach 2016–2019 pracował jako wydawca i redaktor naczelny portalu Silesion.pl, był również gospodarzem programu “Brutalna prawda. Durczok ujawnia” (później pod nazwą “Durczokracja”) w Polsat News. Jesienią 2021 roku uruchomił sygnowaną przez siebie aplikację “Durczokracja”.
Kamil Durczok był jednym z najpopularniejszych i najchętniej nagradzanych dziennikarzy w Polsce. Był laureatem nagrody Grand Press w kategorii Dziennikarz Roku i trzykrotnym laureatem Wiktora w kategorii Wiktor Publiczności. Czterokrotnie otrzymał również Telekamerę, a w 2008 roku został laureatem Złotej Telekamery.
Śmierć dziennikarza była dla jego redakcyjnych kolegów ogromnym szokiem. Pożegnalne wpisy zamieścili m.in. Piotr Kraśko, Witold Postułka, Joanna Racewicz i Skiba. Dziennikarza we wzruszający sposób pożegnała także Monika Olejnik:
– Na koniec chciałam powiedzieć, że Kamil Durczok zawsze zapowiadał “Kropkę nad i”, teraz ja chciałam powiedzieć: żegnaj Kamilu. Tak, jak napisał jeden z dziennikarzy, Paweł Wroński: Byłeś Ikarem wśród mediów, ale poleciałeś za wysoko. Dziękuję – powiedziała Monika Olejnik na zakończenie wtorkowego wydania “Kropki nad I” na antenie TVN24.
Agata Młynarska zamieściła natomiast zdjęcia na Instagramie, wykonane podczas meczu gwiazd TVN i TVP w 2014 roku i napisała:
– I jeszcze takie wspomnienie. Myślę nad tym, jak nic nie jest nam dane na zawsze. To był 31 sierpnia 2014. Mecz gwiazd TVN kontra TVP. Ja z Piotrem z TVP Aga i Kamil z TVN. Tych nas już nie ma. Zamienione miejsca, historia zakręciła naszymi losami przewrotne i bolesne koła. Przez chwilę, tego dnia na stadionie Legii połączyła nas ważna sprawa, zabawa, radość pracy, poczucie wyjątkowości, aplauz publiki, krzyk stadionu, sukces. Praca. Pasja. Sens. W … czytaj dalej
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS