A A+ A++

Feliks Szajnert urodził się w Kazachstanie w 1944 roku i zaraz po wojnie przyjechał z rodzicami do Łodzi, gdzie później ukończył PWSTiF. Był wybitnym aktorem teatralnym, z setkami ról scenicznych na koncie. Był związany z teatrami w Łodzi, Kaliszu, Jeleniej Górze, Szczecinie i wreszcie z krakowskim im. Juliusza Słowackiego.

Szersza publiczność poznała Szajnerta dzięki występom w popularnych filmach (np. “Johnny”, “Duże zwierzę”, “Amator”, “Wodzirej”, czy serialach (“Świat według Kiepskich”, “Król”, “Klangor”). Prawie dwa lata temu przeszedł ciężki udar i musiał spędzić miesiąc w szpitalu. Zmarł w wieku 79 lat.

“Jego siła, witalność, kreatywność i dowcip sprawiały, że myśleliśmy, że będzie z nami zawsze, że jest nieśmiertelny. Dzisiaj okazało się, że nie jest. Dzisiaj – jak Felek-Guślarz sam mówił w “Dziadach” – ciemno wszędzie, głucho wszędzie… Felku, choć zmagałeś się z ciężką chorobą, z całą mocą wierzyliśmy, że wrócisz na scenę. Że stworzysz kolejne wielkie role, że staniesz z nami podczas braw, że rozśmieszysz nas kolejnym dowcipem w garderobie. Że dalej będziesz z nami. I jesteś z nami, i będziesz zawsze. Ale już inaczej…” – napisali koledzy i koleżanki z Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Pogrzeb Feliksa Szajnerta

Aktor został pochowany 15 lipca na Cmentarzu Bronowickim, spoczął obok zmarłej rok temu żony. Wśród osób żegnających Szajnerta byli także jego koledzy: Andrzej Grabowski i Marian Dziędziel.

Podczas uroczystości pogrzebowych, Krzysztof Głuchowski, dyrektor Teatru Słowackiego, podkreślił wyjątkowy talent Szajnerta, mówiąc: “Feliks grał u wszystkich. W zasadzie tylko dlatego, że nie opanował jeszcze bilokacji, nie grał na dwóch scenach naraz. To było coś wyjątkowego, patrzeć na tego aktora na scenie”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułSpacer śladami bytomskiego przemysłu z Tomaszem Saneckim już 20 lipca
Następny artykułPoruszająca wystawa „Listy do Sali”. Dokumenty z czasów II wojny światowej do zobaczenia w Starych Bogaczowicach