W pierwszej połowie br. strażnicy graniczni ustalili, że w 67 przypadkach – w chwili składania wniosku o pobyt w naszym kraju – cudzoziemcy nielegalnie przebywali lub pracowali w Polsce.
Od dłuższego czasu Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu ściśle współpracuje z Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim w Rzeszowie w zakresie weryfikacji cudzoziemców chcących uzyskać na Podkarpaciu prawo pobytu. W ramach współpracy BiOSG deleguje do stolicy województwa tzw. oficerów łącznikowych.
[middle1]
– Działania z ich udziałem polegają na wzajemnej wymianie informacji i analizie decyzji o udzieleniu cudzoziemcom zezwolenia na pobyt. Głównym celem jest oczywiście eliminacja ewentualnych nadużyć przez cudzoziemców
– wyjaśnił rzecznik prasowy BiOSG por. SG Piotr Zakielarz.
Liczby rosną
Liczba wspólnych przedsięwzięć stale rośnie, szczególnie po upływie obowiązywania tzw. przepisów covidowych, które z automatu przedłużały m.in. ważność dokumentów oraz terminy składania wniosków o pobyt. W pierwszej połowie 2023 r. strażnicy graniczni z BiOSG ujawnili 17 przypadków nielegalnego wjazdu i pobytu cudzoziemców na etapie składania dokumentów w rzeszowskim PUW. 15 osób zostało zobowiązanych do powrotu. Z kolei w pierwszej połowie br. strażnicy graniczni ustalili, że w 67 przypadkach w chwili składania wniosku w urzędzie cudzoziemcy nielegalnie przebywali lub pracowali w Polsce…
Płatny dostęp do treści
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium?
Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie!
Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 65% tekstu do przeczytania.
Wykup dostęp
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS