A A+ A++

Na poniedziałek 15 czerwca synoptycy nie przewidują niebezpiecznych czy gwałtownych zjawisk atmosferycznych, jednak ostrzegają, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się powrotu burz. IMGW ostrzega, że ulewy i gradobicie mogą wystąpić we wtorek w województwach: świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim – dla tych regionów ogłoszono alarm 1. stopnia:

“Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia”, czytamy na stronie IMGW.

W kolejnych dniach alert najprawdopodobniej zostanie rozszerzony na niemal całą Polskę, a burze mogą pojawić się w woj. dolnośląskim, śląskim, małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim, mazowieckim, lubelskim, podlaskim i warmińsko-mazurskim.

IMGW zaleca ostrożność w najbliższych dniach i dopasowanie swoich planów do aktualnej sytuacji pogodowej. Pomóc w tym mogą aplikacje do śledzenia burz oraz mapy burzowe online. Wśród popularnych radarów burzowych polecamy:

Zobacz też: Globalne ocieplenie kontra alkohol. Ulubione trunki zagrożone

Zamiast instalowania aplikacji na smartfonie czy innych urządzeniach mobilnych, możecie śledzić, gdzie jest burza online. Przede wszystkim polecamy polubienie na Facebooku strony IMGW dedykowanej sytuacji burzowej w Polsce. Dodatkowo aktualną sytuację meteorologiczną możecie śledzić na stronach:

  • windy.com
  • radarburz.pl
  • burze.dzis.net

Chociaż w poniedziałek nie należy spodziewać się niebezpiecznych burz czy gradobicia, to IMGW zwraca uwagę, że w ciągu dnia może wystąpić znaczne obciążenie organizmu wysoką temperaturą. W związku zaleca się “w najcieplejszej porze dnia ograniczenie wysiłku fizycznego i uzupełnianie wody w organizmie”. Jeśli planujemy dłuższy pobyt na dworze, warto zabezpieczyć się, sięgając po okulary przeciwsłoneczne, kosmetyki z filtrem UV oraz nakrycie głowy.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułHiszpania spodziewa się nawrotu epidemii. W Portugalii wciąż wysoka dynamika zakażeń
Następny artykuł“Wychodzimy z epidemii obronną ręką”