A A+ A++

Tego rodzaju teorię przedstawili w swojej pracy badacze z Southwest Research Institute. W badaniach skupili się na przeanalizowaniu implikacji dotyczących rozwoju życia i inteligentnych cywilizacji w wewnętrznych oceanach.

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy, uważa się, że morskie światy oceaniczne są powszechne w naszym Układzie Słonecznym, z tego powodu postanowili pochylić się nad zaletami wewnętrznych oceanów.

Wczytując się w pracę naukowców, możemy dowiedzieć się, że ze względu na głębokość typowych wewnętrznych oceanów pod powierzchnią planety i pokrywającą je izolację termiczną zapewnianą przez pokrywę planetarną na szczycie tych oceanów, mają one większe możliwości wytworzenia życia w stosunku do zewnętrznych oceanów na innych ciałach niebieskich.

Badacze zauważają także, że wewnętrzne światy oceaniczne są w dużej mierze lub całkowicie niewrażliwe, w zależności od ich głębokości pod powierzchnią, na wielość gwiazd, ekscentryczność orbity planety macierzystej i stany spinowe. Jak mówi praca, mogą one nawet być kandydatami do życia na niezwiązanych satelitach, które w ogóle nie krążą wokół żadnej gwiazdy.

Tego rodzaju światy oceaniczne są również chronione przed wieloma rodzajami egzystencjalnych zagrożeń życia. Nie groźne im uderzenia, promieniowanie kosmiczne, klimat powierzchniowy i cykle nachylenia, trujące atmosfery czy niebezpieczne rozbłyski gwiazd. Nie są one także narażone na zewnętrzne zagrożenia związane z uderzeniami asteroid i komet czy przepaściami nasłonecznienia wywołanymi przez supernowe.

Wszystkie te zalety, które naukowcy wymienili w swojej pracy, sugerują, że wewnętrzne oceany są atrakcyjnymi miejscami dla potencjalnego rozwoju i jest szansa na istnienie w nich inteligentnych form życia.

Możliwe jest także, że inteligentne gatunki żyjące pod powierzchnią mogą nie wiedzieć o zewnętrznej powierzchni swoich światów, a tym bardziej o otaczającym go Wszechświecie.

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułStrażacy nurkowali na Wapiennikach
Następny artykułSukces naszej szachistki