A A+ A++

Założona w 1995 r. firma Eltronika sp. z o.o. (www.eltronika.pl) specjalizuje się w dystrybucji wybranych grup podzespołów elektromechanicznych. Na przestrzeni lat osiągnęła ona wysoki poziom specjalizacji w dystrybucji, co wraz ze zdobytym doświadczeniem oraz ugruntowaną pozycją na rynku pozwoliło na podjęcie współpracy z uznanymi światowymi producentami, takimi jak m.in.: Apem, Samtec, Telit, Gaia Converter, NVS, Sena, Apex Plt.

W ich imieniu jako autoryzowany dystrybutor spółka Eltronika działa w Polsce, Czechach i na Słowacji, oferując optymalne rozwiązania i produkty indywidualnie dopasowane do potrzeb danego klienta i aplikacji. Firma oferuje także darmowe próbki produktów wykorzystywane w pracach projektowych lub testach a także służy bogatą wiedzą techniczną swojego zespołu, wspierając klientów swoim zespołem inżynierskim na każdym etapie współpracy.
Eltronika prowadzi również prace badawczo-rozwojowe dotyczące rozwoju nowych technologii m.in. w obszarze synchronizacji czasu i częstotliwości oraz bezprzewodowej transmisji danych M2M.
Spółka współpracuje również z krajowymi ośrodkami naukowymi i badawczo-rozwojowymi, jak Polska Akademia Nauk, Wojskowa Akademia Techniczna, czy Politechnika Warszawska.

Eltronika Sp. z o.o. jest dostawcą wysokiej jakości przełączników i przycisków oraz manipulatorów dedykowanych dla sprzętu wojskowego, systemów łączności, pojazdów specjalnych, pojazdów opancerzonych, platform bezzałogowych/robotów czy maszyn ciężkich. Są to głównie komponenty uznanego na świecie producenta – grupy Apem.

Wśród odbiorców komponentów oferowanych przez Eltronikę są wszyscy głównie polscy producenci z branży zbrojeniowej oraz bezpieczeństwa, jak Grupa PGZ, WB Group a także wiele instytutów i biur konstrukcyjnych współpracujących z branżą. Jedną z wielu aplikacji militarnych do których spółka dostarcza komponenty dostawy są bezzałogowe statki powietrzne oraz roboty rozpoznawczo-pirotechniczne.

image Fot. Apem

Interfejs człowiek-maszyna

Od momentu powstania w 1952 roku, Apem stał się jednym z wiodących światowych producentów interfejsów człowiek-maszyna. Grupa jest obecna w 11 krajach (zakłady produkcyjne w Europie, Afryce Północnej, Ameryce i Azji) i posiada sieć ponad 130 dystrybutorów na pięciu kontynentach.

Apem opracowuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę produktów z interfejsem człowiek-maszyna (HMI). Od samego początku francuski producent postawił na pionową integrację wszystkich faz produkcji. Oznacza to m.in., że surowce, półprodukty potrzebne do produkcji przełączników, joysticków, wskaźników i paneli przełączników, takie jak plastikowe kulki lub cewki aluminiowe, są przetwarzane bezpośrednio w zakładach produkcyjnych Apema.

Bazując na doświadczeniu przemysłowym i technologicznym zdobytym podczas 60 lat istnienia, Apem kontroluje wszystkie fazy rozwoju produktu i produkcji: od projektowania, oprzyrządowania produkcji, formowania, obróbki, aż po montaż i kontrolę końcową.

Stąd istotnym elementem działalności francuskiego producenta są jego działy projektowe (R&D) zlokalizowane na trzech kontynentach i wyposażone w szeroki wachlarz narzędzi projektowych. To pozwala nie tylko na tworzenie nowych produktów, ale także na customizację już wytwarzanych, zgodnie z potrzebami konkretnego odbiorcy.

Także duży nacisk kładziony jest na monitoring technologiczny oraz kontrolę wszystkich procesów produkcyjnych.

Apem w swojej ofercie posiada ponad 50 000 pozycji katalogowych, numerów części, które można dobierać wg koloru, oznakowania, wykończenia, kształtu oraz wymiarów… możliwe są nieograniczone kombinacje.

Ta różnorodność komponentów pozwala Apem stworzyć unikalną kombinację pasującą do każdego niemal projektu. Na życzenie dostępne są niestandardowe kolory, określone materiały, specjalne podświetlenie lub różne kształty.

image Fot. Apem

Typowe zastosowania komponentów Apem w przemyśle zbrojeniowym, czy produktach dla wojska i służb mundurowych to:

  • wozy bojowe i pojazdy opancerzone,
  • pojazdy specjalne (autobusy, karetki pogotowia, pojazdy komunalne),
  • militarny sprzęt łączności i radiokomunikacji,
  • systemy noktowizyjne,
  • roboty pirotechniczne (konsole operatorskie),
  • optoelektronika,
  • dalmierze laserowe,
  • symulatory lotnicze oraz symulatory wozów bojowych
  • panele i pulpity operatorskie w systemach kierowania/dowodzenia (sterowanie za pomocą manipulatorów),
  • okręty: pulpity sterowania, elektronika pokładowa,
  • systemy sterowania bezzałogowych platform powietrznych oraz lądowych.

Komponenty, interfejsy wykorzystywane w systemach wojskowych muszą spełniać odpowiednie, często bardzo wymagające normy dotyczące m.in. odporności na pył, wodę, silne wstrząsy i wibracje, a także ekstremalne temperatury.

Większość dostarczanych podzespołów jest atestowana i certyfikowana, wybrane serie spełniają jakościowe standardy MIL-DTL-3950/MIL-DTL-83731 oraz standardy NATO. Laboratorium Apem zyskało aprobatę National Standard Office (LCIE) oraz jednego z światowych liderów certyfikujących bezpieczeństwo komponentów Underwriters Laboratories (UL) z USA. Warto dodać, że fabryki Apem są kwalifikowane przez jednostki certyfikujące CSA, VDE, NF oraz europejski CECC-IECQ.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Eltronika Sp. z o.o.
email: [email protected], tel.: 22 7519744

Oryginalne źródło: ZOBACZ
0
Udostępnij na fb
Udostępnij na twitter
Udostępnij na WhatsApp

Oryginalne źródło ZOBACZ

Subskrybuj
Powiadom o

Dodaj kanał RSS

Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS

Dodaj kanał RSS
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Poprzedni artykułBłaszczak przedstawia lokalizację F-35 i zapowiada ważne kontrakty
Następny artykułNowa etykieta opon: od maja 2021 r. będzie łatwiej?