„Strefa interesów”, brytyjsko-polsko-amerykańska koprodukcja w reżyserii Jonathana Glazera, zdobyła dwie Oscarowe statuetki.
Film został wyróżniony statuetkami dla najlepszego filmu międzynarodowego oraz za najlepszy dźwięk.
Ekipa filmu „Strefa interesów” odebrała gratulacje od Stevena Spielberga, który jest pod wrażeniem tej produkcji. W czasie pooscarowej imprezy znany reżyser rozmawiał z twórcami na temat tego jak powstawał film. Wiadomo, że wcześniej także komentował ten obraz w Hollywood… pic.twitter.com/j0VozKN1Pu
— Paweł Żuchowski (@p_zuchowski) March 11, 2024
„Strefa interesów”
To przejmujące spojrzenie na życie komendanta KL Auschwitz, Rudolfa Hössa, i jego rodziny, oferując unikalną perspektywę na codzienne zmagania wśród historii jednego z najciemniejszych rozdziałów ludzkości.
Za produkcję po stronie polskiej odpowiada Ewa Puszczyńska z firmy Extreme Emotions, znana z takich sukcesów jak „Ida” i „Zimna wojna”.
Łukasz Żal, odpowiedzialny za zdjęcia do filmu, ponownie udowodnił swój niebywały talent, wcześniej już doceniony nominacjami do Oscara za „Zimną Wojnę” i „Idę”. Polski wkład w produkcję filmu jest znaczący, z udziałem takich twórców jak Joanna Kuś (scenografia), Małgorzata Karpiuk (kostiumy), Małgorzata Bereźnicka (kierowniczka produkcji), Bartek Raiński (koproducent) oraz Stanisław Cuske (operator).
Realizacja „Strefy interesów” miała miejsce głównie w Polsce, z kluczowymi scenami kręconymi w Oświęcimiu oraz w Jeleniej Górze, gdzie wykorzystano plenery ratusza, Pałacu Schaffgotschów w Cieplicach oraz Bazylik Św. Erazma i Św. Pankracego za Murami. To potężne tło historyczne i kulturowe dodatkowo wzmacnia wiarygodność i głębię prezentowanej historii.
Zgłoś naruszenie/Błąd
Oryginalne źródło ZOBACZ
Dodaj kanał RSS
Musisz być zalogowanym aby zaproponować nowy kanal RSS