KS Skarbimierz, Victoria Kościerzyce, Pogoń Łosiów i GKS Grodków wygrały swoje mecze 11. kolejki klasy A. Porażkę zanotował tylko KS Kruszyna-Prędocin, natomiast Burza Lipki i LZS II Starowice Dolne pauzowały.

Najwyższe zwycięstwo odniósł KS Skarbimierz. Pokaźny wynik 8-0 przeciwko KS-owi Dąbrowa zapewniły mu cztery trafienia Sebastiana Kowalika i po jednym Kacpra Zaruckiego, Kamila Surdela, Mateusza Kucyniaka i Patryka Wasilika.
Po dwóch golach Wacława Peszka, dwóch Marcina Worka u jednym Bartłomieja Lulewicza wyrazistą wygraną zanotował też GKS Grodków. Ekipa z grupy III pokonała LZS Polski Świętów 5-1.
Tylko jedną bramkę mniej zdobyła, a tyle samo straciła Victoria Kościerzyce. Dwukrotnie trafił dla niej Grzegorz Doszna, po jednym razie Damian Bonar oraz Sebastian Paliński i Victoria wygrała 4-1 w Sławicach.

– LZS Sławice był wymagającym rywalem z solidną obroną i środkiem pola. Rywal wysoko zawiesił poprzeczkę, a my graliśmy okrojonym składem – mówił Grzegosz Doszna, kapitan Victorii. – Warunki też nie sprzyjały. Boisko było grząskie i ślizgaliśmy się, ale daliśmy radę. W kolejnych meczach powalczymy o komplety punktów i mamy nadzieję, że zimą będziemy liderem.
Komplet punktów wywalczyła też Pogoń Łosiów, a jej domowy mecz przeciwko LKS-owi Popielów rozstrzygnął się już w pierwszej połowie. Jednego gola zdobył wtedy LKS, a trzy Pogoń, a dokładnie dwa Leon Gil i jednego Piotr Pączek. Ekipa z Łosiowa wygrała 3-1.
Wyższość rywali musiał jednak uznać KS Kruszyna-Prędocin, który grał w Chróścicach. Do przerwy było już 0-3, a w drugiej połowie chróściczanie dołożyli jeszcze dwa gole i zwyciężyli 5-0. Oprócz KS-u, nie zapunktowały też Burza Lipki i LZS II Starowice Dolne, które pauzowały.

Po jedenastu kolejkach najwyżej notowaną ekipą z powiatu brzeskiego jest KS Skarbimierz, który zajmuje 2. miejsce w grupie II. Zaraz za nim znajduje się Victoria Kościerzyce, a obie ekipy mają po 25 punktów, czyli tyle samo, co lider z Ligoty Tułowickiej. W tej samej grupie dziewiąta jest Pogoń Łosiów (13 pkt.), jedenasta Burza Lipki (7 pkt.), a trzynasty KS Kruszyna-Prędocin (3 pkt.). Natomiast grające w grupie III GKS Grodków i LZS II Starowice Dolne zajmują kolejno 5. i 11. miejsce.
Najbliższą kolejkę otworzy mecz GKS-u Grodków i LZS-u Kałków (sobota, 24 października, godz. 13.30). Tego samego dnia Burza Lipki ugości LZS Wrzoski (sobota, 24 października, godz. 14.00), a KS Skarbimierz zagra w Sławicach (sobota, 24 października, godz. 14.00).
Dzień później o godz. 14.00 odbędą się też mecze: Victoria Kościerzyce – TOR II Dobrzeń Wielki, Rudatom Kępa – Pogoń Łosiów, KS Kruszyna-Prędocin – LZS Luboszyce oraz LZS Koperniki-Morów – LZS II Starowice Dolne.

Wyniki 11. kolejki klasy A:

gr. II
KS Skarbimierz – KS Dąbrowa 8-0 (5-0)
Bramki: 4 Sebastian Kowalik, Kacper Zarucki, Kamil Surdel, Mateusz Kucyniak, Patryk Wasilik.
LZS Sławice – Victoria Kościerzyce 1-4 (1-2)
Bramki: 2 Grzegorz Doszna, Damian Bonar, Sebastian Paliński.
Pogoń Łosiów – LKS Popielów 3-1 (3-1)
Bramki: 2 Leon Gil, Piotr Pączek.
Victoria II Chróścice – KS Kruszyna-Prędocin 5-0 (3-0)